zavřít
Jaroslav Irovský

spisovatel

Věk:
32
Narození:
7. 4. 1985 , Zlín, Československo
Znamení:
beran   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

3 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Rodák z valašských Slušovic, od roku 2011 bydlištěm v Olomouci, jenž byl v roce 2015 literárně oceněn Městskou knihovnou v Praze zařazením do seznamu devíti pozoruhodných současných českých spisovatelů, "jejichž psaní stojí za to, aby nebylo přehlédnuto", je díky obsahu a tématům povídek a syrovému stylu psaní přezdíván svými čtenáři a fanoušky "český Bukowski". Autorovým debutem se v roce 2012 stala sbírka šestnácti povídek s názvem „Jak jsme slavili Velikonoce a další humoresky", jíž vzdává hold komikům Miloslavu Šimkovi a Jiřímu Grossmannovi. O rok později vydal pod hlavičkou nakladatelství Jonathan Livingston sbírku Příběhy sráče obsahující dvacet autobiografických, dekadentně laděných povídek, ve kterých s velkou dávkou upřímnosti, jízlivosti i sebeironie, s undergroundovou emotivní přímostí a nevybíravým slovníkem provádí svého protagonistu, titulního "sráče", peripetiemi tragikomických, zoufale banálních i šílených životních situací, dělí se se čtenářem o jeho problémy s opačným pohlavím, se zaměstnáním, s alkoholem, drogami i s vlastním nitrem. Tato sbírka určila směr autorovy tvorby, ve kterém pokračuje dodnes. V prosinci roku 2014 autor navázal na "Sráče" vydáním své třetí knihy s názvem O(byčejný) ŽIVOT, čítající dvaadvacet povídek a dvě básně. Tuto sbírku, která se okamžitě setkala s velmi kladnou odezvou čtenářů, představuje fanouškům literatury formou svých autorských čtení po celé republice. Na začátku května 2016 vyšla již čtvrtá sbírka, premiérově básnická, s názvem "Střípky melancholie", obsahující šedesát básní a čtrnáct tématických obrázků, spolu s ní i další vydání sbírek Příběhy sráče a O(byčejný) ŽIVOT, které pražský literární bloger Petr Václavek zařadil mezi deset nejlepších knih, které v roce 2015 přečetl. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Rodák z valašských Slušovic, od roku 2011 bydlištěm v Olomouci, jenž byl v roce 2015 literárně oceněn Městskou knihovnou v Praze zařazením do seznamu devíti pozoruhodných současných českých spisovatelů, "jejichž psaní stojí za to, aby nebylo přehlédnuto", je díky obsahu a tématům povídek a syrovému stylu psaní přezdíván svými čtenáři a fanoušky "český Bukowski".

Autorovým debutem se v roce 2012 stala sbírka šestnácti povídek s názvem „Jak jsme slavili Velikonoce a další humoresky", jíž vzdává hold komikům Miloslavu Šimkovi a Jiřímu Grossmannovi.

O rok později vydal pod hlavičkou nakladatelství Jonathan Livingston sbírku Příběhy sráče obsahující dvacet autobiografických, dekadentně laděných povídek, ve kterých s velkou dávkou upřímnosti, jízlivosti i sebeironie, s undergroundovou emotivní přímostí a nevybíravým slovníkem provádí svého protagonistu, titulního "sráče", peripetiemi tragikomických, zoufale banálních i šílených životních situací, dělí se se čtenářem o jeho problémy s opačným pohlavím, se zaměstnáním, s alkoholem, drogami i s vlastním nitrem. Tato sbírka určila směr autorovy tvorby, ve kterém pokračuje dodnes.

V prosinci roku 2014 autor navázal na "Sráče" vydáním své třetí knihy s názvem O(byčejný) ŽIVOT, čítající dvaadvacet povídek a dvě básně. Tuto sbírku, která se okamžitě setkala s velmi kladnou odezvou čtenářů, představuje fanouškům literatury formou svých autorských čtení po celé republice.

Na začátku května 2016 vyšla již čtvrtá sbírka, premiérově básnická, s názvem "Střípky melancholie", obsahující šedesát básní a čtrnáct tématických obrázků, spolu s ní i další vydání sbírek Příběhy sráče a O(byčejný) ŽIVOT, které pražský literární bloger Petr Václavek zařadil mezi deset nejlepších knih, které v roce 2015 přečetl.