zavřít
Vlasta Brtníková

publicistka, prozaička

Věk:
71
Narození:
4. 12. 1950 , Žatec
Znamení:
střelec   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

2 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Vlasta Brtníková je prozaička a publicistka. Vlasta Brtníková je absolventkou Leningradské státní univerzity. Do roku 1981 působila v kulturní rubrice ostravských novin NS, v letech 1981 – 86 se věnovala vědecké přípravě v aspirantuře. Obhajovala opět v Leningradě. V roce 1987 se Vlasta Brtníková natrvalo přestěhovala do Prahy. Pracovala mj. jako vedoucí zahraniční rubriky Literárního měsíčníku nebo šéfredaktorka nakladatelství Magnet – Press. Roku 1944 si založila vlastní nakladatelství. Brtníková studuje egyptologii, stala se víceprezidentkou Nadace Festival spisovatelů Praha. Dílo Vlasty Brtníkové: V roce 1995 vyšel Vlastě Brtníkové v edici „Velké lásky velkých žen“ román Velká královna – Kleopatra. Autorka v něm rozvíjí romanticky laděný příběh, Který je holdem ženskému vědění, diplomatické obratnosti a hrdosti. Představuje v něm královnu jako „ bohyni, královnu a ženu“. Líčí Kleopatru od jejího nástupu na trůn jako mladičké princezny, věčný boj s intrikami na královském dvoře, mladická vzplanutí až po vyvrcholení osobního štěstí. Román končí dobrovolnou smrtí hrdinky po dobytí Egypta Octavianem. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Vlasta Brtníková je prozaička a publicistka.

Vlasta Brtníková je absolventkou Leningradské státní univerzity. Do roku 1981 působila v kulturní rubrice ostravských novin NS, v letech 1981 – 86 se věnovala vědecké přípravě v aspirantuře. Obhajovala opět v Leningradě.

V roce 1987 se Vlasta Brtníková natrvalo přestěhovala do Prahy. Pracovala mj. jako vedoucí zahraniční rubriky Literárního měsíčníku nebo šéfredaktorka nakladatelství Magnet – Press. Roku 1944 si založila vlastní nakladatelství.

Brtníková studuje egyptologii, stala se víceprezidentkou Nadace Festival spisovatelů Praha.

Dílo Vlasty Brtníkové:

V roce 1995 vyšel Vlastě Brtníkové v edici „Velké lásky velkých žen“ román

Velká královna – Kleopatra. Autorka v něm rozvíjí romanticky laděný příběh, Který je holdem ženskému vědění, diplomatické obratnosti a hrdosti. Představuje v něm královnu jako „ bohyni, královnu a ženu“. Líčí Kleopatru od jejího nástupu na trůn jako mladičké princezny, věčný boj s intrikami na královském dvoře, mladická vzplanutí až po vyvrcholení osobního štěstí.
Román končí dobrovolnou smrtí hrdinky po dobytí Egypta Octavianem.

Hledáte také jako: Vlasta Brtník
Rychlá navigace:novinky |diskuse