zavřít
Václav Miko

dramatik, spisovatel, publicista, historik

Věk:
48
Narození:
23. 3. 1971 , Rokycany, Československo
Znamení:
beran   |  aktuální horoskop
Výška:
180 cm
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

3193 se líbí, 36 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Po úspěšném absolvování strojního studia přešel do energetického průmyslu, kde působil v pozicích správy turbínové výroby elektřiny, kupříkladu v plzeňské Škodovce. Do energetické oblasti se na čas vrátil v roce 2013, tentokrát do oblasti obnovitelných zdrojů energie. V devadesátých letech působil v nevládních organizacích jako poradce politických otázek. Řídil řadu občanských sdružení a významně se podílel na mezinárodní kooperaci lidsko-právních organizací v Evropě. Ve známost vešel excentrickým upozorňováním na porušování lidských práv menšin v České republice, zejména Romů. Často figuroval v médiích v roli kritika ohledně lidskoprávní situace menšin nejen v ČR, ale take ve světě. V okruhu tohoto působení byl častým vyslancem mezinárodních sympóziích, včetně Rady Evropy ve Štarsburku.Dosavadní žánry, kterým se autor věnuje jsou rozmanité, převládají však témata faktografické, převážně z období 2. světové války. Autor nyní přidává k rozepsaným žánrům i uměleckou literaturu. Jeho otec František Miko byl křesťanský akolyta, který působil v rokycanském kostele Pany Marie Sněžné a svou kultivovaností se řadil mezi výjimečné romské osobnosti působící v západních Čechách.Václav Miko vydal řadu publikací a odborných posudků v oblasti společenských věd. Zabývá se také filmovou kritikou. Jedná se plodného autora, který během krátké doby vydal desítku knih a vyvolal mezi čtenáře i vášnivé diskuse. Dílo:- Už se na to nechce dívat 2018- Gestapo v Čechách, Petrklíč 2017 - Edvard Beneš, milován i nenáviděn, Petrklíč 2017 - Prostituce v nacistických táborech, Petrklíč 2016 - Manželky a milenky nacistických pohlavárů, Petrklíč 2016 - Zdrogovaný Hitler, Petrklíč 2016 - Madridský kód, Viking 2015 - Ve službách SS proti Hitlerovi, Petrklíč 2015 - Manželé Goebbelsovi, Petrklíč 2015 - České milenky nacistů, Petrklíč 2015 …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Po úspěšném absolvování strojního studia přešel do energetického průmyslu, kde působil v pozicích správy turbínové výroby elektřiny, kupříkladu v plzeňské Škodovce. Do energetické oblasti se na čas vrátil v roce 2013, tentokrát do oblasti obnovitelných zdrojů energie.

V devadesátých letech působil v nevládních organizacích jako poradce politických otázek. Řídil řadu občanských sdružení a významně se podílel na mezinárodní kooperaci lidsko-právních organizací v Evropě. Ve známost vešel excentrickým upozorňováním na porušování lidských práv menšin v České republice, zejména Romů. Často figuroval v médiích v roli kritika ohledně lidskoprávní situace menšin nejen v ČR, ale take ve světě. V okruhu tohoto působení byl častým vyslancem mezinárodních sympóziích, včetně Rady Evropy ve Štarsburku.

Dosavadní žánry, kterým se autor věnuje jsou rozmanité, převládají však témata faktografické, převážně z období 2. světové války. Autor nyní přidává k rozepsaným žánrům i uměleckou literaturu.

Jeho otec František Miko byl křesťanský akolyta, který působil v rokycanském kostele Pany Marie Sněžné a svou kultivovaností se řadil mezi výjimečné romské osobnosti působící v západních Čechách.

Václav Miko vydal řadu publikací a odborných posudků v oblasti společenských věd. Zabývá se také filmovou kritikou. Jedná se plodného autora, který během krátké doby vydal desítku knih a vyvolal mezi čtenáře i vášnivé diskuse.

Dílo:
- Už se na to nechce dívat 2018
- Gestapo v Čechách, Petrklíč 2017
- Edvard Beneš, milován i nenáviděn, Petrklíč 2017
- Prostituce v nacistických táborech, Petrklíč 2016
- Manželky a milenky nacistických pohlavárů, Petrklíč 2016
- Zdrogovaný Hitler, Petrklíč 2016
- Madridský kód, Viking 2015
- Ve službách SS proti Hitlerovi, Petrklíč 2015
- Manželé Goebbelsovi, Petrklíč 2015
- České milenky nacistů, Petrklíč 2015