zavřít
Václav Miko

dramatik, spisovatel, publicista, historik

Věk:
48
Narození:
23. 3. 1971 , Rokycany, Československo
Znamení:
beran   |  aktuální horoskop
Výška:
180 cm
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

3090 se líbí, 23 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Po absolvování strojního studia přešel do energetického průmyslu, kde působil v pozicích správy turbínové výroby elektřiny, kupříkladu v plzeňské Škodovce. Do energetické oblasti se na čas vrátil v roce 2013, tentokrát to byla správa obnovitelných zdrojů energie. V devadesátých letech působil v nevládních organizacích jako poradce politických otázek. Řídil také řadu občanských sdružení a významně se podílel na mezinárodní kooperaci lidsko-právních organizací. Ve známost vešel excentrickým upozorňováním na porušování lidských práv menšin v České republice, zejména Romů. V okruhu tohoto působení byl častým vyslancem mezinárodních sympóziích, včetně Rady Evropy ve Štarsburku Od roku 2009 se také mimo jiné věnuje literatuře. Dosavadní žánry, kterým se autor věnuje jsou rozmanité, převládají však témata faktografické, převážně z období 2. světové války. Autor nyní přidává k rozepsaným žánrům i uměleckou literaturu. Jeho otec František Miko byl křesťanský akolyta, svou kultivovaností výjimečná romská osobnost působící v západních Čechách.Dílo: - Gestapo v Čechách, Petrklíč 2017 - Edvard Beneš, milován i nenáviděn, Petrklíč 2017 - Prostituce v nacistických táborech, Petrklíč 2016 - Manželky a milenky nacistických pohlavárů, Petrklíč 2016 - Zdrogovaný Hitler, Petrklíč 2016 - Madridský kód, Viking 2015 - Ve službách SS proti Hitlerovi, Petrklíč 2015 - Manželé Goebbelsovi, Petrklíč 2015 - České milenky nacistů, Petrklíč 2015 …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Po absolvování strojního studia přešel do energetického průmyslu, kde působil v pozicích správy turbínové výroby elektřiny, kupříkladu v plzeňské Škodovce. Do energetické oblasti se na čas vrátil v roce 2013, tentokrát to byla správa obnovitelných zdrojů energie.

V devadesátých letech působil v nevládních organizacích jako poradce politických otázek. Řídil také řadu občanských sdružení a významně se podílel na mezinárodní kooperaci lidsko-právních organizací. Ve známost vešel excentrickým upozorňováním na porušování lidských práv menšin v České republice, zejména Romů. V okruhu tohoto působení byl častým vyslancem mezinárodních sympóziích, včetně Rady Evropy ve Štarsburku

Od roku 2009 se také mimo jiné věnuje literatuře. Dosavadní žánry, kterým se autor věnuje jsou rozmanité, převládají však témata faktografické, převážně z období 2. světové války. Autor nyní přidává k rozepsaným žánrům i uměleckou literaturu.

Jeho otec František Miko byl křesťanský akolyta, svou kultivovaností výjimečná romská osobnost působící v západních Čechách.

Dílo:
- Gestapo v Čechách, Petrklíč 2017
- Edvard Beneš, milován i nenáviděn, Petrklíč 2017
- Prostituce v nacistických táborech, Petrklíč 2016
- Manželky a milenky nacistických pohlavárů, Petrklíč 2016
- Zdrogovaný Hitler, Petrklíč 2016
- Madridský kód, Viking 2015
- Ve službách SS proti Hitlerovi, Petrklíč 2015
- Manželé Goebbelsovi, Petrklíč 2015
- České milenky nacistů, Petrklíč 2015