zavřít
Tomáš S. Polívka

novinář, cestovatel, fotograf

Věk:
53
Narození:
1970 ,přidej místo narození
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

7 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Tomáš S. Polívka je novinář, fotograf a cestovatel. Tomáš Polívka vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, ale už během studií se začal živit jako publicista. Pracoval jako hudební redaktor časopisu Penthouse, dále jako externista spolupracoval s deníky Mladá Fronta, Lidové Noviny, Právo, i s hudebními časopisy Big Beng!, Classic Rock, Rolling Stone, Report a Rock&Pop. Pracoval jako šéfredaktor a editor kulturního serveru ČECH. Hudební branži si Tomáš S. Polívka osahal i z pozice aktivního hudebníka. Jako kytarista skupiny Domácí kapela nahrál CD Jedné noci snil a účastnil se televizních pořadů Na chmelnici nebo Na kloboučku Michala Pavlíčka. Vydal sólové CD Stíny do ticha (Indies Records). Tomáš S. Polívka si vyzkoušel i roli vydavatele v rámci nezávislého vydavatelství Uroboros Records, které se zaměřovalo především na českou amatérskou rockovou scénu. Věnoval se i profesionálnímu cestování, během expedic do Barmy, Libye, Íránu, Sýrie, Arménie či rovníkové Afriky se samozřejmě zajímal i o etnickou hudbu. V roce 1989 se Tomáš Polívka zúčastnil jako student Přírodovědecké fakulty své první zoologické expedice do tehdy sovětské Arménie. V zemi drželi smutek po zemětřesení a genocidě. Zároveň však probíhaly bouřlivé manifestace proti ruské okupaci. Na svých cestách se zaměřuje cestovatel na méně obvyklé destinace např. Malawi, Uganda, Etiopie,Libye, Irán, Jemen, Laos, Barma či odlehlejší části Indonésie. Nalézá zde místa, méně dotčená turismem, lidi, kteří se k vám chovají přirozeně. Je jen nutné překonat jejich nedůvěru k cizincům. Jednou ze zemí, která na T. Polívku silně zapůsobila, je Barma. Je otřesen jejich bídou, nucenými pracemi na silnicích, ale zároveň obdivuje Barmance, kteří si navzdory tomu zachovali smysl pro humor a radost ze života. O Barmě připravuje T. Polívka knihu. Tomáš S. Polívka ví, že tuto úchvatnou planetu nelze projet za jediný život. Považuje za důležité vracet se na známá místa a porovnávat, co se změnilo od minulé návštěvy, nacházet staré známé. Tomáš S. Polívka se jako host objevuje v Českém rozhlase a televizi. Uspořádal tři samostatné fotografické výstavy, z toho dvě cestovatelské: Zlato a prach Barmy – 2006 Cesty k lidem – 2007 …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Tomáš S. Polívka je novinář, fotograf a cestovatel.

Tomáš Polívka vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, ale už během studií se začal živit jako publicista. Pracoval jako hudební redaktor časopisu Penthouse, dále jako externista spolupracoval s deníky Mladá Fronta, Lidové Noviny, Právo, i s hudebními časopisy Big Beng!, Classic Rock, Rolling Stone, Report a Rock&Pop. Pracoval jako šéfredaktor a editor kulturního serveru ČECH.

Hudební branži si Tomáš S. Polívka osahal i z pozice aktivního hudebníka. Jako kytarista skupiny Domácí kapela nahrál CD Jedné noci snil a účastnil se televizních pořadů Na chmelnici nebo Na kloboučku Michala Pavlíčka. Vydal sólové CD Stíny do ticha (Indies Records).

Tomáš S. Polívka si vyzkoušel i roli vydavatele v rámci nezávislého vydavatelství Uroboros Records, které se zaměřovalo především na českou amatérskou rockovou scénu. Věnoval se i profesionálnímu cestování, během expedic do Barmy, Libye, Íránu, Sýrie, Arménie či rovníkové Afriky se samozřejmě zajímal i o etnickou hudbu.

V roce 1989 se Tomáš Polívka zúčastnil jako student Přírodovědecké fakulty své první zoologické expedice do tehdy sovětské Arménie. V zemi drželi smutek po zemětřesení a genocidě. Zároveň však probíhaly bouřlivé manifestace proti ruské okupaci.

Na svých cestách se zaměřuje cestovatel na méně obvyklé destinace např. Malawi, Uganda, Etiopie,Libye, Irán, Jemen, Laos, Barma či odlehlejší části Indonésie. Nalézá zde místa, méně dotčená turismem, lidi, kteří se k vám chovají přirozeně. Je jen nutné překonat jejich nedůvěru k cizincům.

Jednou ze zemí, která na T. Polívku silně zapůsobila, je Barma. Je otřesen jejich bídou, nucenými pracemi na silnicích, ale zároveň obdivuje Barmance, kteří si navzdory tomu zachovali smysl pro humor a radost ze života. O Barmě připravuje T. Polívka knihu.

Tomáš S. Polívka ví, že tuto úchvatnou planetu nelze projet za jediný život. Považuje za důležité vracet se na známá místa a porovnávat, co se změnilo od minulé návštěvy, nacházet staré známé.

Tomáš S. Polívka se jako host objevuje v Českém rozhlase a televizi. Uspořádal tři samostatné fotografické výstavy, z toho dvě cestovatelské:
Zlato a prach Barmy – 2006
Cesty k lidem – 2007

Události – Tomáš S. Polívka

| celý kalendář
  • 54. narozeniny