zavřít
Thomas Leo Clancy

spisovatel

Věk:
73
Narození:
12. 4. 1947 , Boltimore, Maryland, USA
Znamení:
beran   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Dříve uředník a burzovní makléř, jenž už od vysoké školy sní o psaní. Debutuje knihou Hon na ponorku (tato kniha byla americkým prezidentem označena za "zajímavé čtení", což T.L.Clancymu vyrazně usnadnilo cestu k úžasné kariéře). Založil nový literární směr, nazvaný výstižně "TECHNO-THRILLER". Jeho tvorba spadá pod skupinu Politických románů, jenž jsou svým zpracováním, precizností, stylem a hlavně atmosférou právem označovány za číslo jedna mezi Pol.romány,či Thrillery. Autor sám ziskává bezpečnostní prověrky od CIA a FBI (případně z části od NSA,DEA...), ktéré v dílech zaručují pravdivý obraz Informační války a rozdělení hyerarchie a sekcí v armádě a tajných službách. Z jeho děl můžeme zpozorovat autorovu velkou inteligenci, analitický talent, květnatost Clancyho představivosti a psychologického rozboru situace.Je velkým vlastencem,leč neoslavuje svou zem ostentativně jako jiní a je rovněž schopen vidět chyby americké exekutivy (důkazem může být jeho postoj k válce v Iráku,Afgánistánu atd.) Dílo Thomase Lea Clancyho Série Ryanverse: - Bez výčitek - Vysoká hra patriotů - Rudý králík - Hon na Ponorku - Kardinál z Kremlu - Jasné nebezpečí, a další(celkem 13 dílů) Série Operační centrum: - Operační centrum - Zrcadlový odraz, a další (celkem 8 dílů) Série Net Force (série zabívajíci se internetovým zločinem...) - celkem 8 dílů Dale literatura faktu - o životě na ponorkách, o námořnictvu, obrněných divizích atd. Jeho tvorba je také námětem pro řadu PC her jako je Splinter cell, Rainbow Six,... …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Dříve uředník a burzovní makléř, jenž už od vysoké školy sní o psaní.

Debutuje knihou Hon na ponorku (tato kniha byla americkým prezidentem označena za "zajímavé čtení", což T.L.Clancymu vyrazně usnadnilo cestu k úžasné kariéře). Založil nový literární směr, nazvaný výstižně "TECHNO-THRILLER".

Jeho tvorba spadá pod skupinu Politických románů, jenž jsou svým zpracováním, precizností, stylem a hlavně atmosférou právem označovány za číslo jedna mezi Pol.romány,či Thrillery. Autor sám ziskává bezpečnostní prověrky od CIA a FBI (případně z části od NSA,DEA...), ktéré v dílech zaručují pravdivý obraz Informační války a rozdělení hyerarchie a sekcí v armádě a tajných službách. Z jeho děl můžeme zpozorovat autorovu velkou inteligenci, analitický talent, květnatost Clancyho představivosti a psychologického rozboru situace.Je velkým vlastencem,leč neoslavuje svou zem ostentativně jako jiní a je rovněž schopen vidět chyby americké exekutivy (důkazem může být jeho postoj k válce v Iráku,Afgánistánu atd.)

Dílo Thomase Lea Clancyho

Série Ryanverse:
- Bez výčitek
- Vysoká hra patriotů
- Rudý králík
- Hon na Ponorku
- Kardinál z Kremlu
- Jasné nebezpečí, a další(celkem 13 dílů)

Série Operační centrum:
- Operační centrum
- Zrcadlový odraz, a další (celkem 8 dílů)

Série Net Force (série zabívajíci se internetovým zločinem...) - celkem 8 dílů

Dale literatura faktu - o životě na ponorkách, o námořnictvu, obrněných divizích atd.

Jeho tvorba je také námětem pro řadu PC her jako je Splinter cell, Rainbow Six,...