zavřít
Terry Deary

spisovatel

Věk:
77
Narození:
3. 1. 1946 , Sunderland, Anglie
Znamení:
kozoroh   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

4 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Terry Deary je anglický spisovatel a historik. Proslavila ho série kratších, odlehčených knih o historii, Děsivé dějiny (Horrible Histories), podle kterého byl natočen i kreslený televizní seriál. Množství jeho knih vyšlo i v češtině. V duchu svých populárně naučných knih zastává názor, že by školy měly děti učit spíše praktickým dovednostem místo přesným všeobecným znalostem. "Školy mě nezajímají. V 21. století nemají význam. Byly jen viktoriánským nástrojem, jak dostat děti do škol. Kdo rozhodl, že je poslání třiceti dětí téhož věku do školní třídy s jedním učitelem tou nejlepší vzdělávací metodou? V mojí třídě bylo 52 dětí a vše, co jsem se naučil, bylo jak udělat Eleven plus exam*. Zkoušení je smrtí vzdělávání. Děti by měly v jedenácti letech opustit školu a jít pracovat. Nikoliv kutat v dolech nebo čistit komíny, ale pracovat na počítačích nebo něco jiného zajímavého. Vše, co jsem se naučil od jedenácti let, byla ztráta času. Trigonometrie, Boylův zákon - nikdy mi to k ničemu nebylo. Měli mě učit to, co jsem pak opravdu potřeboval, jako budování vztahů, rodičovství a vydělávání pěněz. O těhle věcech jsem v osmnácti neměl ani ponětí. Školy se musí změnit." …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Terry Deary je anglický spisovatel a historik. Proslavila ho série kratších, odlehčených knih o historii, Děsivé dějiny (Horrible Histories), podle kterého byl natočen i kreslený televizní seriál. Množství jeho knih vyšlo i v češtině. V duchu svých populárně naučných knih zastává názor, že by školy měly děti učit spíše praktickým dovednostem místo přesným všeobecným znalostem.

"Školy mě nezajímají. V 21. století nemají význam. Byly jen viktoriánským nástrojem, jak dostat děti do škol. Kdo rozhodl, že je poslání třiceti dětí téhož věku do školní třídy s jedním učitelem tou nejlepší vzdělávací metodou? V mojí třídě bylo 52 dětí a vše, co jsem se naučil, bylo jak udělat Eleven plus exam*. Zkoušení je smrtí vzdělávání. Děti by měly v jedenácti letech opustit školu a jít pracovat. Nikoliv kutat v dolech nebo čistit komíny, ale pracovat na počítačích nebo něco jiného zajímavého. Vše, co jsem se naučil od jedenácti let, byla ztráta času. Trigonometrie, Boylův zákon - nikdy mi to k ničemu nebylo. Měli mě učit to, co jsem pak opravdu potřeboval, jako budování vztahů, rodičovství a vydělávání pěněz. O těhle věcech jsem v osmnácti neměl ani ponětí. Školy se musí změnit."