zavřít
Tereza Boučková

publicistka, prozaička

Věk:
66
Narození:
24. 5. 1957 , Praha, Československo
Znamení:
blíženci   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

14 se líbí, 6 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Tereza Boučková je prozaička a publicistka. Tereza Boučková se narodila v druhém manželství spisovatele Pavla Kohouta. Po maturitě na pražském Akademickém gymnáziu, jí vysokoškolské studim nebylo umožněno z politických důvodů. Studovala soukromě angličtinu a účastnila se vzdělávání na „ bytových univerzitách“. Při bytových inscenacích získávala hereckou zkušenst spolu s Vlastou Chramostovou, Pavlem Landovským, svým otcem a dalšími disidenty. Tereza Boučková podepsala Chartu 77 a poté pracovala v různých nekvalifikovaných zaměstnáních. V roce 1985 se provdala a s manželem a třemi syny se odstěhovali do chatové oblasti ve Vráži u Berouna. Dílo Terezy Boučkové: Literární práci se Tereza Boučková věnuje od konce osmdesátých let jako prozaička. Indiánský běh – 1991, první autorčin soubor próz, který vyšel nejprve v samizdatu, 1989 v Bratislavě, poté v Praze a v zahraničí. Čerpá nejvíce z vlastních zážitků a zkušeností, od dětství značně komplikovaných. Na vše dovede nahlížet z nadhledu, s humorem i ironií. Indiánský běh a končiny štěstí, končiny ticha – 1992 Problematika citového života žen ji zaujala v prózách: Křepelice – 1993 Když milujete muže – 1997 Tereza Boučková se věnuje rovněž publicistce, např. v Respektu a Lidových novinách. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Tereza Boučková je prozaička a publicistka.

Tereza Boučková se narodila v druhém manželství spisovatele Pavla Kohouta. Po maturitě na pražském Akademickém gymnáziu, jí vysokoškolské studim nebylo umožněno z politických důvodů. Studovala soukromě angličtinu a účastnila se vzdělávání na „ bytových univerzitách“. Při bytových inscenacích získávala hereckou zkušenst spolu s Vlastou Chramostovou, Pavlem Landovským, svým otcem a dalšími disidenty.

Tereza Boučková podepsala Chartu 77 a poté pracovala v různých nekvalifikovaných zaměstnáních. V roce 1985 se provdala a s manželem a třemi syny se odstěhovali do chatové oblasti ve Vráži u Berouna.

Dílo Terezy Boučkové:

Literární práci se Tereza Boučková věnuje od konce osmdesátých let jako prozaička.

Indiánský běh – 1991, první autorčin soubor próz, který vyšel nejprve v samizdatu, 1989 v Bratislavě, poté v Praze a v zahraničí. Čerpá nejvíce z vlastních zážitků a zkušeností, od dětství značně komplikovaných. Na vše dovede nahlížet z nadhledu, s humorem i ironií.

Indiánský běh a končiny štěstí, končiny ticha – 1992

Problematika citového života žen ji zaujala v prózách:
Křepelice – 1993
Když milujete muže – 1997

Tereza Boučková se věnuje rovněž publicistce, např. v Respektu a Lidových novinách.

Hledáte také jako: Tereza Boučk
Rychlá navigace:novinky |diskuse

Mohli by vás také zajímat…