zavřít
Stanislav Češka

spisovatel

Věk:
65
Narození:
1955 , Brno, Československo
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

11 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Stanislav Češka se narodil roku 1955 v Brně. Po maturitě na brněnském Gymnáziu Křenová vystudoval technickou kybernetiku na elektrofakultě Vysokého učení technického v Brně. Od ukončení studií pracuje jako softwarový specialista. Po obvyklých literárních pokusech na škole (poezie, texty písniček, krátké povídky) napsal dvě série pohádek, z nichž část byla opakovaně odvysílána jako rozhlasové a televizní večerníčky. Protože má rád americkou drsnou detektivní školu a podobný žánr mu v domácí detektivce chyběl, přivedl na svět soukromého brněnského detektiva Stanislava Berku - „tvrďáka s citlivou duší“ - na sérii jehož příběhů nyní pracuje. Berka je bývalý kriminalista, který policii opustil v 90. letech. Používá při svém pátrání často velmi neortodoxní metody a má jediný cíl, pomoci svým klientům a spravedlnosti. K autorovým velkým koníčkům patří také historie. Proto rozpracoval sérii historických detektivek, ve kterých se zvědavý čtenář bude moci podívat do období vzniku našeho státu. První z těchto románů vyjde v Mobě v roce 2012, další už má autor napsaný. Vydané romány - Starožitná smrt (Moba, 2010) - Hořká smrt (Moba 2011) …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Stanislav Češka se narodil roku 1955 v Brně. Po maturitě na brněnském Gymnáziu Křenová vystudoval technickou kybernetiku na elektrofakultě Vysokého učení technického v Brně.
Od ukončení studií pracuje jako softwarový specialista.

Po obvyklých literárních pokusech na škole (poezie, texty písniček, krátké povídky) napsal dvě série pohádek, z nichž část byla opakovaně odvysílána jako rozhlasové a televizní večerníčky. Protože má rád americkou drsnou detektivní školu a podobný žánr mu v domácí detektivce chyběl, přivedl na svět soukromého brněnského detektiva Stanislava Berku - „tvrďáka s citlivou duší“ - na sérii jehož příběhů nyní pracuje. Berka je bývalý kriminalista, který policii opustil v 90. letech. Používá při svém pátrání často velmi neortodoxní metody a má jediný cíl, pomoci svým klientům a spravedlnosti.

K autorovým velkým koníčkům patří také historie. Proto rozpracoval sérii historických detektivek, ve kterých se zvědavý čtenář bude moci podívat do období vzniku našeho státu. První z těchto románů vyjde v Mobě v roce 2012, další už má autor napsaný.

Vydané romány
- Starožitná smrt (Moba, 2010)
- Hořká smrt (Moba 2011)

  • Bartoška o Humlově útoku na Kvitovou: Je to idiocie!

    Blesk, 11. 7. 2014 Každý rok naši zemi skvěle reprezentuje a na to, že je Češka, je Petra Kvitová (24) také náležitě hrdá. Přesto dvojnásobnou wimbledonskou vítězku poslanec Stanislav Huml (ČSSD) nazval "špínou", která by měla přijít o naše občanství. Schytal za to ale okamžitě pořádnou vlnu kritiky, a to i z řad slavných. … více

Události – Stanislav Češka

| celý kalendář
  • 66. narozeniny