zavřít
Sextus Empiricus

lékař, filosof

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Sextus Empiricus byl římský lékař a filosof řeckého původu. Většinu svého života prožil v Alexandrii. Dílo Sextuse EmpiricuseDíky jeho dílu si lze učinit obrázek o tehdejším lékařství nejen z laických pohledů, které se v tehdejší literatuře vyskytují relativně často. Filosoficky se řadil ke skeptikům, ale patrně spíše patřil spíše k filosofujícím spisovatelům, protože v jeho dílech nacházíme především souhrn myšlenek jiných skeptiků. Jeho přínos pro filosofii je velmi malý. Jeho význam spočívá především v tom, že jeho díla jsou, v oblasti antické skrpse, nejlépe dochovaná a lze si z nich udělat představu o logických vývodech jiných, starších filosofů. - Adversus mathematicos - Adversus astrologos …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Sextus Empiricus byl římský lékař a filosof řeckého původu.
Většinu svého života prožil v Alexandrii.

Dílo Sextuse Empiricuse
Díky jeho dílu si lze učinit obrázek o tehdejším lékařství nejen z laických pohledů, které se v tehdejší literatuře vyskytují relativně často.

Filosoficky se řadil ke skeptikům, ale patrně spíše patřil spíše k filosofujícím spisovatelům, protože v jeho dílech nacházíme především souhrn myšlenek jiných skeptiků. Jeho přínos pro filosofii je velmi malý. Jeho význam spočívá především v tom, že jeho díla jsou, v oblasti antické skrpse, nejlépe dochovaná a lze si z nich udělat představu o logických vývodech jiných, starších filosofů.

- Adversus mathematicos
- Adversus astrologos