zavřít
Sandra Vebrová
přidej profesi
Věk:
38
Narození:
25. 3. 1985 , Praha
Znamení:
beran   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

36 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Sandra Vebrová je studentka divadelní vědy, nadějná autorka fantasy o vlkodlacích. Sandra Vebrová byla v letech 1993 - 1999 členkou Dismanova rozhlasového dětského souboru a byla oceněna cenou Prix Bohemia za nejlepší dětský herecký výkon v rozhlasové hře Anička skřítek a Slaměný Hubert - za roli Aničky. V roce 1998 vyhrála Sandra Vebrová celostátní literární soutěž o nejlepší pohádkový příběh, kterou pořádal Český rozhlas - pohádka byla i realizována. V témže roce získala 2. místo v Ciak junior, celostátní soutěži o nejlepší námět. V roce 2000 získala 2. místo v celostátní soutěži sci-fi klubu Terminus, kategorie pohádka. V letech 1999 - 2003 byla Sandra Vebrová členkou literárně - dramatického souboru pod vedením herečky a pedagožky Dany Hlaváčové. Nyní studuje na Filosofické fakultě UK Praha - obor divadelní věda. Vedle psaní románů se Sandra Vebrová věnuje také divadlu, dabingu a píše i písňové texty. Práci ve filmu si zkusila v roli sestřičky v seriálu Pojišťovna štěstí. Hereckou zkušenost využívá při besedách a autorských čteních. V budoucnosti by Sandra Vebrová chtěla skloubit psaní knih se scenáristikou. Sní i o generačním románu. Zatím sbírá zkušenosti, mimo jiné i na půlročním studiu ve Španělsku. Dílo Sandry Vebrové: Sandra Vebrová píše fantasy tj. žánr, kterému se po úspěchu Joanne Rowlingové mimořádně daří. V roce 2008 má na kontě dvě knihy, realizovaný televizní scénář a rozhlasovou pohádku. Román pro děti: Luko, malý vlkodlak - 2006, první samostatná kniha Sandry Vebrové. Město Stvůron je místo plné nadpřirozených bytostí. Vedle lidí zde žijí skřetové, upíři, čarodějky a vlkodlaci. Nejvýznamnější rod, s tajemnou minulostí, starý tisíc pět set let. Luko je dvanáctiletý chlapec s pronikavýma očima a zvláštním nadáním, je potomek vládce vlkodlaků. Luko je normální kluk - až na to, že je vlkodlak. Ale trochu jiný. A právě proto se nevyhne spoustě dobrodružství. Původně samotářský Luko se seznámí s lidskou dívkou Marianou. Obě děti vyrůstaly bez rodičů. Mariana žije u manželů Skřetových, kde musí pracovat jako služka. Luko bydlí v honosném vlkodlačím sídle. Je sice obklopen přepychem, ale nemá žádné přátele, kterým by mohl věřit. Mezi oběma osamělými hrdiny postupně vznikne silné pouto. A to přes všechny překážky, které je původně rozdělují. Přitom největší úkol je teprve čeká. Musejí se vydat po stopách tajemné minulosti vlkodlaků a navzdory velkému nebezpečí odhalit po léta skrývanou pravdu. Luko, tajemství vlkodlaků - 2007, druhá kniha série Luko. V současné době připravuje pokračování vlkodlačích příběhů. Snaží se, jak sama říká, aby hrdinové stárli se svými čtenáři a aby se v knihách zrcadlily určité české reálie, aby byl děj propojen s naší historií. Nepovedený čert - pohádka, která je součástí antologie Kdyby čert na koze jezdil. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Sandra Vebrová je studentka divadelní vědy, nadějná autorka fantasy o vlkodlacích.

Sandra Vebrová byla v letech 1993 - 1999 členkou Dismanova rozhlasového dětského souboru a byla oceněna cenou Prix Bohemia za nejlepší dětský herecký výkon v rozhlasové hře Anička skřítek a Slaměný Hubert - za roli Aničky.

V roce 1998 vyhrála Sandra Vebrová celostátní literární soutěž o nejlepší pohádkový příběh, kterou pořádal Český rozhlas - pohádka byla i realizována. V témže roce získala 2. místo v Ciak junior, celostátní soutěži o nejlepší námět. V roce 2000 získala 2. místo v celostátní soutěži sci-fi klubu Terminus, kategorie pohádka.

V letech 1999 - 2003 byla Sandra Vebrová členkou literárně - dramatického souboru pod vedením herečky a pedagožky Dany Hlaváčové. Nyní studuje na Filosofické fakultě UK Praha - obor divadelní věda.

Vedle psaní románů se Sandra Vebrová věnuje také divadlu, dabingu a píše i písňové texty. Práci ve filmu si zkusila v roli sestřičky v seriálu Pojišťovna štěstí. Hereckou zkušenost využívá při besedách a autorských čteních. V budoucnosti by Sandra Vebrová chtěla skloubit psaní knih se scenáristikou. Sní i o generačním románu. Zatím sbírá zkušenosti, mimo jiné i na půlročním studiu ve Španělsku.

Dílo Sandry Vebrové:

Sandra Vebrová píše fantasy tj. žánr, kterému se po úspěchu Joanne Rowlingové mimořádně daří.
V roce 2008 má na kontě dvě knihy, realizovaný televizní scénář a rozhlasovou pohádku.

Román pro děti:

Luko, malý vlkodlak - 2006, první samostatná kniha Sandry Vebrové. Město Stvůron je místo plné nadpřirozených bytostí. Vedle lidí zde žijí skřetové, upíři, čarodějky a vlkodlaci. Nejvýznamnější rod, s tajemnou minulostí, starý tisíc pět set let. Luko je dvanáctiletý chlapec s pronikavýma očima a zvláštním nadáním, je potomek vládce vlkodlaků. Luko je normální kluk - až na to, že je vlkodlak. Ale trochu jiný. A právě proto se nevyhne spoustě dobrodružství. Původně samotářský Luko se seznámí s lidskou dívkou Marianou. Obě děti vyrůstaly bez rodičů. Mariana žije u manželů Skřetových, kde musí pracovat jako služka. Luko bydlí v honosném vlkodlačím sídle. Je sice obklopen přepychem, ale nemá žádné přátele, kterým by mohl věřit. Mezi oběma osamělými hrdiny postupně vznikne silné pouto. A to přes všechny překážky, které je původně rozdělují. Přitom největší úkol je teprve čeká. Musejí se vydat po stopách tajemné minulosti vlkodlaků a navzdory velkému nebezpečí odhalit po léta skrývanou pravdu.

Luko, tajemství vlkodlaků - 2007, druhá kniha série Luko.

V současné době připravuje pokračování vlkodlačích příběhů. Snaží se, jak sama říká, aby hrdinové stárli se svými čtenáři a aby se v knihách zrcadlily určité české reálie, aby byl děj propojen s naší historií.

Nepovedený čert - pohádka, která je součástí antologie Kdyby čert na koze jezdil.

Hledáte také jako: Sandra Vebr
Rychlá navigace:novinky |diskuse