zavřít
Rosario Castellanos

spisovatelka

Narození:
25. 5. 1925 , Mexico, Mexico
Úmrtí:
7. 8. 1974  ve věku 49 let,  Tel Aviv, Izrael  †
Znamení:
blíženci  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Rosario Castellanos byla spisovatelka mexického původu. Narodila se v mexickém státě Chiapas. V Ciudad de México vystudovala filozofii na Mexické národní univerzitě a dále estetiku a stylistiku v Madridu. Pracovala v Instituto Nacional Indigenista (Národní institut domorodého obyvatelstva). Na sklonku života pracovala jako velvyslankyně v Izraeli, kde zemřela po zásahu elektrickým proudem. Dílo Rosarii CastellanosovéKnihy vydané v češtině jsou uvedeny tak, jak byly vydány. Její dílo se zakládá na historických a skutečných vztazích mezi indiány a bělochy. V mládí psala především básně, postupně přecházela k esejím a románům. Poezie - Trayectoria del polvo - Apuntes para una declaración de fe - De la vigilia estéril - El rescate del mundo - Poemas 1935-1955 - Al pie de la letra - Lívida luz - Poesía no eres tú Próza - Balún-Canán - Oficio de tinieblas; (v ČR Kněžka temnot, 1976) - Ciudad Real - Los convidados de agosto - Album de familia Drama - Judith y Salomé …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Rosario Castellanos byla spisovatelka mexického původu.

Narodila se v mexickém státě Chiapas. V Ciudad de México vystudovala filozofii na Mexické národní univerzitě a dále estetiku a stylistiku v Madridu. Pracovala v Instituto Nacional Indigenista (Národní institut domorodého obyvatelstva). Na sklonku života pracovala jako velvyslankyně v Izraeli, kde zemřela po zásahu elektrickým proudem.

Dílo Rosarii Castellanosové
Knihy vydané v češtině jsou uvedeny tak, jak byly vydány. Její dílo se zakládá na historických a skutečných vztazích mezi indiány a bělochy. V mládí psala především básně, postupně přecházela k esejím a románům.

Poezie
- Trayectoria del polvo
- Apuntes para una declaración de fe
- De la vigilia estéril
- El rescate del mundo
- Poemas 1935-1955
- Al pie de la letra
- Lívida luz
- Poesía no eres tú

Próza
- Balún-Canán
- Oficio de tinieblas; (v ČR Kněžka temnot, 1976)
- Ciudad Real
- Los convidados de agosto
- Album de familia

Drama
- Judith y Salomé

Hledáte také jako: Rosario Castellanosová
Rychlá navigace:novinky |diskuse

Mohli by vás také zajímat…