zavřít
Rosamunde Pilcher

spisovatelka

Věk:
99
Narození:
22. 9. 1924 , Lelant, Cornwall, Anglie
Znamení:
panna   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

78 se líbí, 12 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Rosamunde Pilcher je anglická spisovatelka, jedna z nejznámějších autorek románů pro ženy. V roce 2002 jí byl udělen královnou Alžbětou II. Řád britského impéria. Rosamunde Pilcher se o literaturu a literární tvorbu zajímala již od dětství. Rodiče ji v jejich zájmech všemožně podporovali. Zpočátku publikovala své práce pod pseudonymem Jana Frazer, až v roce 1955 začala psát pod svým jménem. První povídky jí vyšly již v osmnácti letech. Pracovala tři roky v armádě, kde se seznámila se svým manželem Grahamem . Vychovala čtyři děti, dvě dcery a dva syny, z nichž jeden z nich Robin, je také spisovatelem. Svou spisovatelskou kariéru ukončila už před osmi lety, ale o její romány je stále zájem. Dílo Rosamunde Pilcher: Za svou kariéru vydala Rosamunde Pilcher třináct románů a nesčetně povídek. Jde o romantické příběhy o lásce, které se staly oblíbenými na celém světě. Zájem o ně projevila také televize. Velkou oblibu si zfilmované romány získalyv Německu, kde je pro televizi zpracovala televizní stanice ZDF. Zfilmováním těchto děl byla čtenářkám přiblížena místa, kde se příběhy odehrávaly. Hrdiny jsou skuteční lidé, kteří bydlí v krásných domech uprostřed kouzelné, většinou skotské přírody. Rosamunde Pilcher a programovému řediteli ZDF byla udělena cena v roce 2002 cena British Tourism Award. Je to ocenění za přínos díla pro turistiku. Romány: Spící tygr – 1967 Ve znamení Blíženců – 1967 Pustý dům – 1973 Divoký tymián – 1979 Kolotoč – 1982 Letní hlasy – 1984 Modrá ložnice – 1985 Hledači mušlí – 1988, známý a oblíbený román, jehož se prodalo pět milionů výtisků Září – 1990 Jarní vánice – 1991 Návrat domů – 1995 Zimní slunovrat – 2000 …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Rosamunde Pilcher je anglická spisovatelka, jedna z nejznámějších autorek románů pro ženy.
V roce 2002 jí byl udělen královnou Alžbětou II. Řád britského impéria.

Rosamunde Pilcher se o literaturu a literární tvorbu zajímala již od dětství. Rodiče ji v jejich zájmech všemožně podporovali.
Zpočátku publikovala své práce pod pseudonymem Jana Frazer, až v roce 1955 začala psát pod svým jménem. První povídky jí vyšly již v osmnácti letech.
Pracovala tři roky v armádě, kde se seznámila se svým manželem Grahamem . Vychovala čtyři děti, dvě dcery a dva syny, z nichž jeden z nich Robin, je také spisovatelem.
Svou spisovatelskou kariéru ukončila už před osmi lety, ale o její romány je stále zájem.

Dílo Rosamunde Pilcher:

Za svou kariéru vydala Rosamunde Pilcher třináct románů a nesčetně povídek. Jde o romantické příběhy o lásce, které se staly oblíbenými na celém světě. Zájem o ně projevila také televize. Velkou oblibu si zfilmované romány získalyv Německu, kde je pro televizi zpracovala televizní stanice ZDF. Zfilmováním těchto děl byla čtenářkám přiblížena místa, kde se příběhy odehrávaly. Hrdiny jsou skuteční lidé, kteří bydlí v krásných domech uprostřed kouzelné, většinou skotské přírody.

Rosamunde Pilcher a programovému řediteli ZDF byla udělena cena v roce 2002 cena British Tourism Award. Je to ocenění za přínos díla pro turistiku.

Romány:
Spící tygr – 1967
Ve znamení Blíženců – 1967
Pustý dům – 1973
Divoký tymián – 1979

Kolotoč – 1982
Letní hlasy – 1984
Modrá ložnice – 1985
Hledači mušlí – 1988, známý a oblíbený román, jehož se prodalo pět milionů výtisků

Září – 1990
Jarní vánice – 1991
Návrat domů – 1995
Zimní slunovrat – 2000

Hledáte také jako: Rosamunde Pilcherová
Rychlá navigace:fotogalerie |novinky |diskuse

Mohli by vás také zajímat…