zavřít
Romain Sardou

spisovatel

Věk:
46
Narození:
6. 1. 1974 , Boulogne-Billancourt, Francie
Znamení:
kozoroh   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Romain Sardou je francouzský spisovatel, pochází z umělecké rodiny. Jeho babička Gertruda Finková je Češka narozená v Příšovicích. Otcem je zpěvák Michel Sardou a děděčkem herec Fernand Sardou. Dílo Romaina Sardoua - A odpusť nám naše viny (Pardonnez nos offenses, 2002) – historický thriller ze 13. století. Zápletka se týká záhadné zapomenuté francouzské vesnice, hlavní hrdinové (farář Henno Gui a vikář Chuquet) v několika dějových liniích (odehrávajících se přímo ve vesnici a na různých místech Francie a Itálie) postupně rozkrývají zapomenutý zločin skupiny z nejvyšších církevních kruhů. Děj vrcholí odhalením spojeným s tragickým finále. Román je přirovnáván k Ecovu Jménu růže, oproti kterému obsahuje méně popisných a filozofických pasáží. - Odlesk Boží slávy (L'Éclat de Dieu, 2004) – podtitul Román o času, „historická sci-fi“ o hledání a nalezení grálu. - Une seconde avant Noël (2005) - Nikdo neunikne (Personne n'y echappera 2006) …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Romain Sardou je francouzský spisovatel, pochází z umělecké rodiny. Jeho babička Gertruda Finková je Češka narozená v Příšovicích. Otcem je zpěvák Michel Sardou a děděčkem herec Fernand Sardou.

Dílo Romaina Sardoua

- A odpusť nám naše viny (Pardonnez nos offenses, 2002) – historický thriller ze 13. století. Zápletka se týká záhadné zapomenuté francouzské vesnice, hlavní hrdinové (farář Henno Gui a vikář Chuquet) v několika dějových liniích (odehrávajících se přímo ve vesnici a na různých místech Francie a Itálie) postupně rozkrývají zapomenutý zločin skupiny z nejvyšších církevních kruhů. Děj vrcholí odhalením spojeným s tragickým finále. Román je přirovnáván k Ecovu Jménu růže, oproti kterému obsahuje méně popisných a filozofických pasáží.
- Odlesk Boží slávy (L'Éclat de Dieu, 2004) – podtitul Román o času, „historická sci-fi“ o hledání a nalezení grálu.
- Une seconde avant Noël (2005)
- Nikdo neunikne (Personne n'y echappera 2006)