zavřít
Richard Dübell

prozaik

Věk:
57
Narození:
1962 , Německo
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Richard Dübel je v současné době jeden z nejoblíbenějších německých autorů historických románů. Richard Dübell se o literaturu zajímal již v mládí, kdy ho však zaujal žánr sci - fi-b. Podílel se mj. na přípravě časopisu CAPRICORN-b. Kromě své profese spisovatele se věnuje také fotografování a výtvarnému umění, zvl. grafice a karikatuře. Richard Dübell několikrát navštívil i Českou republiku, naposledy na podzim 2007 při představení své knihy Ďáblova bible-b. Dílo Richarda Dübella:-div Romány:-i Skutečného úspěchu dosáhl Richard Dübell svými historickými romány. Autorovi se podařilo spojit důkladnou znalost historie (především obdobím středověku), s napínavým příběhem. Der Tuchhändler-b - 1997, první historický román Mše pro Medicejské-b - 2000 Temná laguna-b - 2002 V rukou alchymisty-b - 2003 Biskupova dcera-b - 2004 Ďáblova bible-b - 2007 Richard Dübell byl hostem 14. mezinárodního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha-b ve dnech 24. - 27. 4. 2008. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Richard Dübel je v současné době jeden z nejoblíbenějších německých autorů historických románů.

Richard Dübell se o literaturu zajímal již v mládí, kdy ho však zaujal žánr sci - fi<-b>. Podílel se mj. na přípravě časopisu CAPRICORN<-b>. Kromě své profese spisovatele se věnuje také fotografování a výtvarnému umění, zvl. grafice a karikatuře.

Richard Dübell několikrát navštívil i Českou republiku, naposledy na podzim 2007 při představení své knihy Ďáblova bible<-b>.

Dílo Richarda Dübella:<-div>
Romány:<-i>
Skutečného úspěchu dosáhl Richard Dübell svými historickými romány. Autorovi se podařilo spojit důkladnou znalost historie (především obdobím středověku), s napínavým příběhem.

Der Tuchhändler<-b> - 1997, první historický román
Mše pro Medicejské<-b> - 2000
Temná laguna<-b> - 2002
V rukou alchymisty<-b> - 2003
Biskupova dcera<-b> - 2004
Ďáblova bible<-b> - 2007

Richard Dübell byl hostem 14. mezinárodního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha<-b> ve dnech 24. - 27. 4. 2008.

Události – Richard Dübell

| celý kalendář
  • 58. narozeniny