zavřít
Ray Stannard Baker

novinář, historik

Narození:
17. 4. 1870 , Lansing, Michigan, USA
Úmrtí:
12. 7. 1946  ve věku 76 let,  Amherst, Massachusetts, USA  †
Znamení:
beran  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Ray Stannard Baker byl americký novinář a historik. Ray S. Baker na sebe upozornil reportážemi a povídkami v Chicagu. Potom ho získal pro svůj McClure´s Magazine McClure. Byla to doba živelné sociální kritiky a útoků na veřejné „zlořády“. Baker psal reportáže o vykořisťování železničářů, o protičernošském rasismu a o „duchovním neklidu“. V tom pokračoval i jako spolumajitel časopisu American Magazine. Současně však přispíval črtami klidné a humorné pohody pod pseudonymem David Grayson. V roce 1910 se Baker seznámil s tehdy ještě guvernérem státu New Jersey W. Wilsonem a stal se jeho přítelem a poradcem. Když se stal Wilson prezidentem, svěřoval Bakerovi důležité funkce a jmenoval ho vydavatelem své pozůstalosti. Dílo Raye S. Bakera: Woodrow Wilson – Život a dopisy – 1925 – 27, životopis Podle rasové hranice – 1908, výbor z článků o černoších Výzkumy ve spokojenosti – 1907, pod jménem D. Grayson Domorodý Američan – 1941, autobiografie Americká kronika – 1945 …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Ray Stannard Baker byl americký novinář a historik.

Ray S. Baker na sebe upozornil reportážemi a povídkami v Chicagu. Potom ho získal pro svůj McClure´s Magazine McClure. Byla to doba živelné sociální kritiky a útoků na veřejné „zlořády“. Baker psal reportáže o vykořisťování železničářů, o protičernošském rasismu a o „duchovním neklidu“. V tom pokračoval i jako spolumajitel časopisu American Magazine. Současně však přispíval črtami klidné a humorné pohody pod pseudonymem David Grayson.

V roce 1910 se Baker seznámil s tehdy ještě guvernérem státu New Jersey W. Wilsonem a stal se jeho přítelem a poradcem. Když se stal Wilson prezidentem, svěřoval Bakerovi důležité funkce a jmenoval ho vydavatelem své pozůstalosti.

Dílo Raye S. Bakera:

Woodrow Wilson – Život a dopisy – 1925 – 27, životopis
Podle rasové hranice – 1908, výbor z článků o černoších
Výzkumy ve spokojenosti – 1907, pod jménem D. Grayson
Domorodý Američan – 1941, autobiografie
Americká kronika – 1945