zavřít
Prokop František Šedivý

dramatik, buditel a herec

Narození:
4. 7. 1764 , Praha
Úmrtí:
Přidej datum úmrtí  †
Znamení:
rak  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

2 se líbí, 4 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Prokop František Šedivý byl český dramatik, buditel a herec. O jeho životě je známo pouze tolik, že studoval na piaristické škole a že pravděpodobně zastával nějaký státní úřad. Účastnil se založení Boudy, kde působil jako herec. Dílo Prokopa Františka Šedivého Význam jeho díla spočívá především v tom, že se pokoušel (úspěšně) šířit češtinu mezi nejnižší vrstvy obyvatelstva. Jeho díla se se z valné většiny nezachovala, známe pouze názvy děl. Většinou se jednalo pouze o upravené hry jiných autorů. Své divadelní hry psal pro Boudu. Vlastní hry: - Masné krámy, aneb Sázení do loterye - Pražští sládci, aneb Kubíček dostane za vyučenou …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Prokop František Šedivý byl český dramatik, buditel a herec. O jeho životě je známo pouze tolik, že studoval na piaristické škole a že pravděpodobně zastával nějaký státní úřad. Účastnil se založení Boudy, kde působil jako herec.

Dílo Prokopa Františka Šedivého
Význam jeho díla spočívá především v tom, že se pokoušel (úspěšně) šířit češtinu mezi nejnižší vrstvy obyvatelstva. Jeho díla se se z valné většiny nezachovala, známe pouze názvy děl. Většinou se jednalo pouze o upravené hry jiných autorů. Své divadelní hry psal pro Boudu.

Vlastní hry:
- Masné krámy, aneb Sázení do loterye
- Pražští sládci, aneb Kubíček dostane za vyučenou