zavřít
P.L. Travers

herečka, spisovatelka

Narození:
9. 8. 1899 , Mayborough, Queensland, Austrálie
Úmrtí:
23. 4. 1996  ve věku 96 let,  Londýn, Anglie  †
Znamení:
lev  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

2 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Pamela Lyndon Travers, vlastním jménem Helen Lyndon Goff byla australská herečka a spisovatelka žijící ve Spojeném království. Psát začala v meziválečném období a ve psaní pokračovala i v období po 2. světové válce. Jejím vůbec nejznámějším dílem se staly knihy o Mary Poppins.Narodila se v Austrálii, vyrůstala na cukrové plantáži v Mayboorought spolu se svými dvěma sestrami. Její otec Travers Robert Goff byl bankovním úředníkem, její matka se jmenovala Margaret Agness. Své dětství strávila v Austrálii. Do svých 20 let pracovala jako herečka, tanečnice a spisovatelka v rodné Austrálii. Toužila vidět svět, proto odcestovala do irského Dublinu, kde se spřátelila s irským básníkem Georgem Russelem. Nějakou dobu žila v Irsku, později v Londýně, cestovala i do USA. V době, kdy se zotavovala z vážné choroby v roce 1934 napsala knihu Marry Poppins. Před jejím vydáním přijala pseudonym P. L. Travers.Napsala celkem osm knih o Mary Poppins. Zemřela v Londýně ve věku 96 let. V roce 1977 získala vyznamenání za literární dílo OBE (Officer of the Order of the British Empire). …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Pamela Lyndon Travers, vlastním jménem Helen Lyndon Goff byla australská herečka a spisovatelka žijící ve Spojeném království. Psát začala v meziválečném období a ve psaní pokračovala i v období po 2. světové válce. Jejím vůbec nejznámějším dílem se staly knihy o Mary Poppins.

Narodila se v Austrálii, vyrůstala na cukrové plantáži v Mayboorought spolu se svými dvěma sestrami. Její otec Travers Robert Goff byl bankovním úředníkem, její matka se jmenovala Margaret Agness. Své dětství strávila v Austrálii. Do svých 20 let pracovala jako herečka, tanečnice a spisovatelka v rodné Austrálii. Toužila vidět svět, proto odcestovala do irského Dublinu, kde se spřátelila s irským básníkem Georgem Russelem. Nějakou dobu žila v Irsku, později v Londýně, cestovala i do USA. V době, kdy se zotavovala z vážné choroby v roce 1934 napsala knihu Marry Poppins. Před jejím vydáním přijala pseudonym P. L. Travers.

Napsala celkem osm knih o Mary Poppins. Zemřela v Londýně ve věku 96 let. V roce 1977 získala vyznamenání za literární dílo OBE (Officer of the Order of the British Empire).

Hledáte také jako: Pamela Lyndon Travers, Pamela Lyndon Traversová, Helen Lyndon Goff, Helen Lyndon Goffová
Rychlá navigace:novinky |diskuse

Mohli by vás také zajímat…