zavřít
Philipp Vandenberg

prozaik, historik

Věk:
82
Narození:
1941 , Wroclaw, Polsko
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

4 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Philipp Vanderberg je německý spisovatel historických románů, thrillerů a titulů literatury faktu. Philipp Vanderberg se narodil ve Wroclavi, ale vystudoval v Mnichově. Věnoval se hlavně historii umění a dějinami. Získal titul z germanistiky. Philipp Vadenberg sbírá staré knihtisky, jeho knihovna obsahuje tisíce svazků. Kromě toho vlastní sbírku automobilů – veteránů a starožitnosti. Žije s manželkou střídavě v hornorakouské vesničce a ve věži hradebního komplexu v Burghausenu. Dílo Philippa Vanderberga: Philipp Vanderberg napsal přes třicet historických románů, thrillerů a titulů literatury faktu, které byly přeloženy do 34 jazyků. Ve svých románech dokáže mistrně vylíčit psychologii historických postav i záhadu nápisu v Sixtinské kapli, schovaného pod Michelangelovými freskami. V historii hledá záhady a těží z nich pro své poutavé příběhy. Prokletí faraonů – 1975, román , ve kterém autor svým způsobem zpracovává záhadu egyptských pyramid – debut. Česky vyšlo: Purpurové stíny Koperníkova kletba Odlévač zrcadel Král z Luxoru Páté evangelium Gladiátor Akta Colgata Sixtinské spiknutí Zapomenutý pergamen Zelený skarabeus Faraonka: Ze života královny Hatšepsut Pompejan Hetéra Caesar a Kleopatra Faraonky Akce Farao Osmý hřích – nový román, který nyní vychází, obsahuje tajemství cenné knihovny, mrtvolu ve vaně, příběh novinářky zamilované do antikváře, tajemné bratrstvo, starý hrad i tajné poslání kardinála. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Philipp Vanderberg je německý spisovatel historických románů, thrillerů a titulů literatury faktu.

Philipp Vanderberg se narodil ve Wroclavi, ale vystudoval v Mnichově. Věnoval se hlavně historii umění a dějinami. Získal titul z germanistiky.

Philipp Vadenberg sbírá staré knihtisky, jeho knihovna obsahuje tisíce svazků. Kromě toho vlastní sbírku automobilů – veteránů a starožitnosti. Žije s manželkou střídavě v hornorakouské vesničce a ve věži hradebního komplexu v Burghausenu.

Dílo Philippa Vanderberga:

Philipp Vanderberg napsal přes třicet historických románů, thrillerů a titulů literatury faktu, které byly přeloženy do 34 jazyků. Ve svých románech dokáže mistrně vylíčit psychologii historických postav i záhadu nápisu v Sixtinské kapli, schovaného pod Michelangelovými freskami. V historii hledá záhady a těží z nich pro své poutavé příběhy.

Prokletí faraonů – 1975, román , ve kterém autor svým způsobem zpracovává záhadu egyptských pyramid – debut.

Česky vyšlo:
Purpurové stíny
Koperníkova kletba
Odlévač zrcadel
Král z Luxoru
Páté evangelium
Gladiátor
Akta Colgata
Sixtinské spiknutí
Zapomenutý pergamen
Zelený skarabeus
Faraonka: Ze života královny Hatšepsut
Pompejan
Hetéra
Caesar a Kleopatra
Faraonky
Akce Farao


Osmý hřích
– nový román, který nyní vychází, obsahuje tajemství cenné knihovny, mrtvolu ve vaně, příběh novinářky zamilované do antikváře, tajemné bratrstvo, starý hrad i tajné poslání kardinála.

  • Vandenberg ukazuje historii očima lékařů mocných

    Novinky, 16. 9. 2011 Jaltskou konferenci v únoru 1945, na které lídři SSSR, USA a Velké Británie rozhodovali o poválečném světě, z neobvyklého úhlu přibližuje německý autor literatury faktu Philipp Vandenberg v knize Skrytí vládci očima jejich lékařů (Euromedia Group, 272 stran, 229 Kč). … více

Události – Philipp Vandenberg

| celý kalendář
  • 83. narozeniny