zavřít
Petra Vaisová

spisovatelka

Věk:
49
Narození:
2. 10. 1973 , Pardubice, Československo
Znamení:
váhy   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

7 se líbí, 3 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Petra Vaisová se narodila 2.10.1973 v Pardubicích. Vystudovala Střední průmyslovou školu mlékárenskou v Kroměříži a v současné době pracuje v zahraniční textilní firmě. S manželem a dvěma dcerami žije v Herálci pod Žákovou horou, kde vede dětský divadelní soubor Taky divadlo. Psaní se věnuje od roku 1995. Věnuje se převážně tvorbě pro děti. Intenzivně spolupracuje se svým nakladatelem a vydavatelem Pavlem Dolejším. Za jejich krásnou knihu O srnečku Janíčkovi bylo nakladatelství Pavla Dolejšího uděleno Čestné uznání za nakladatelský počin v oblasti literatury pro děti a mládež. Dílo Petry Vaisové Příhody kapky Katky aneb dobrodružná cesta kapky Katky za semínkem Doporučená četba pro 1. ročník základní školy. Příhody kapky Katky aneb Dobrodružná cesta kapky Katky za semínkem je krásná kniha pro děti od 3 do 7 let. Při tvorbě této knihy bylo též přihlíženo ke schopnostem malých čtenářů, kteří se začínají učit číst. Jedná se o veselé vypravování, které děti nejen zaujme a pobaví, ale i výchovně a citově na ně zapůsobí. O srnečku Janíčkovi O srnečku Janíčkovi je krásná kniha, která je určena dětem od čtyř let. Dojemný příběh osiřelého srnečka, který po strastiplné cestě nachází dobré lidi a novou rodinu, nepostrádá ani humor a napětí. Kniha je bohatě ilustrována překrásnými barevnými ilustracemi akademické malířky Magdy Veverkové Hrnčířové. Za tuto krásnou knihu bylo nakladatelství Pavla Dolejšího uděleno Čestné uznání za nakladatelský počin v oblasti literatury pro děti a mládež. Chatrč z kostí Kniha líčí prázdninové dobrodružství dvou nerozlučných přátel Samuela Schwarze a Jeremiáše Záruby. Třináctiletí chlapci se těší na týden, který chtějí strávit sami bez rodičů uprostřed divoké přírody. Idylická představa se však rychle změní v děsivou skutečnost. V lese řádí nebezpeční pytláci a chlapce sleduje podivný muž. Kdo je tento člověk-skřet, který žije v lesní chatrči? Je to on, kdo loví zvěř do pastí? Chlapci zjistí, že dveře, okenice, část střechy jeho chatrče a plot kolem ní jsou z kostí. Nejsou to však kosti zvířecí... Co jim přinese odvážná výprava do skřetova tajemného obydlí? Obstojí jejich přátelství v těžké zkoušce, která je před nimi? Ilustrovala Markéta Laštuvková, redakčně upravila Květa Slavětínská. Román pro dívky Kniha vypráví o partě přátel, o jejich láskách a zklamáních, o pronikání do složitého, ne vždy přátelského světa v době dospívání. Zdánlivě nesourodá parta kamarádů drží za všech okolností při sobě. Parta je jejich útočiště a přístav, kam se lze uchýlit před nespravedlností světa. Každý z členů party se však potýká s velkými osobními starostmi a problémy. Přetrvá jejich přátelství i nadále? Čtenáře jistě bude zajímat, jak dnešní teenageři prožívají svá první citová vzplanutí, jaké jsou jejich touhy, představy a přání. Kam až si dovolí zajít v jejich naplňování? Kniha zachycuje svět teenagerů, první lásky a zklamání, sílu přátelství, šikanu a mezigenerační vztahy. Ilustrovala Markéta Laštuvková …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Petra Vaisová se narodila 2.10.1973 v Pardubicích. Vystudovala Střední průmyslovou školu mlékárenskou v Kroměříži a v současné době pracuje v zahraniční textilní firmě. S manželem a dvěma dcerami žije v Herálci pod Žákovou horou, kde vede dětský divadelní soubor Taky divadlo. Psaní se věnuje od roku 1995. Věnuje se převážně tvorbě pro děti. Intenzivně spolupracuje se svým nakladatelem a vydavatelem Pavlem Dolejším. Za jejich krásnou knihu O srnečku Janíčkovi bylo nakladatelství Pavla Dolejšího uděleno Čestné uznání za nakladatelský počin v oblasti literatury pro děti a mládež.

Dílo Petry Vaisové

Příhody kapky Katky aneb dobrodružná cesta kapky Katky za semínkem
Doporučená četba pro 1. ročník základní školy. Příhody kapky Katky aneb Dobrodružná cesta kapky Katky za semínkem je krásná kniha pro děti od 3 do 7 let. Při tvorbě této knihy bylo též přihlíženo ke schopnostem malých čtenářů, kteří se začínají učit číst. Jedná se o veselé vypravování, které děti nejen zaujme a pobaví, ale i výchovně a citově na ně zapůsobí.

O srnečku Janíčkovi
O srnečku Janíčkovi je krásná kniha, která je určena dětem od čtyř let. Dojemný příběh osiřelého srnečka, který po strastiplné cestě nachází dobré lidi a novou rodinu, nepostrádá ani humor a napětí. Kniha je bohatě ilustrována překrásnými barevnými ilustracemi akademické malířky Magdy Veverkové Hrnčířové. Za tuto krásnou knihu bylo nakladatelství Pavla Dolejšího uděleno Čestné uznání za nakladatelský počin v oblasti literatury pro děti a mládež.

Chatrč z kostí
Kniha líčí prázdninové dobrodružství dvou nerozlučných přátel Samuela Schwarze a Jeremiáše Záruby. Třináctiletí chlapci se těší na týden, který chtějí strávit sami bez rodičů uprostřed divoké přírody. Idylická představa se však rychle změní v děsivou skutečnost. V lese řádí nebezpeční pytláci a chlapce sleduje podivný muž. Kdo je tento člověk-skřet, který žije v lesní chatrči? Je to on, kdo loví zvěř do pastí? Chlapci zjistí, že dveře, okenice, část střechy jeho chatrče a plot kolem ní jsou z kostí. Nejsou to však kosti zvířecí... Co jim přinese odvážná výprava do skřetova tajemného obydlí? Obstojí jejich přátelství v těžké zkoušce, která je před nimi?

Ilustrovala Markéta Laštuvková, redakčně upravila Květa Slavětínská.

Román pro dívky
Kniha vypráví o partě přátel, o jejich láskách a zklamáních, o pronikání do složitého, ne vždy přátelského světa v době dospívání. Zdánlivě nesourodá parta kamarádů drží za všech okolností při sobě. Parta je jejich útočiště a přístav, kam se lze uchýlit před nespravedlností světa. Každý z členů party se však potýká s velkými osobními starostmi a problémy. Přetrvá jejich přátelství i nadále? Čtenáře jistě bude zajímat, jak dnešní teenageři prožívají svá první citová vzplanutí, jaké jsou jejich touhy, představy a přání. Kam až si dovolí zajít v jejich naplňování? Kniha zachycuje svět teenagerů, první lásky a zklamání, sílu přátelství, šikanu a mezigenerační vztahy.

Ilustrovala Markéta Laštuvková

Hledáte také jako: Petra Vais
Rychlá navigace:novinky |diskuse