zavřít
Petra Štarková

spisovatelka, publicistka, psycholožka

Věk:
45
Narození:
1975 , Jevíčko, Československo
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

5 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Psycholožka a autorka knížek pro děti, fejetonů, povídek a odborných či populárně naučných článků. Externí autorka časopisů Psychologie Dnes, Sociální služby, XB-1, E15 a dalších. Po absolvování oboru psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci začala pracovat s handicapovanými lidmi jako psycholog jednoho z největších zařízení v zemi. Ve své práci se původně specializovala na psychologické poradenství a diagnostiku mladých lidí s handicapem, dále pracovala na lince důvěry pro děti a mládež, v internetových psychologických poradnách a na projektech EU. Když odešla na rodičovskou dovolenou, začala si přivydělávat svým největším koníčkem – psaním. V současné době provozuje soukromou psychologickou praxi a dělá soudně-znalecké posudky pro soukromé osoby, kriminální policii, soudy a další instituce. Na podzim roku 2015 vydala knížku pro děti Pirát jménem Šampaňský - příběh piráta, který pluje s svou lodí po jednom brněnském sídlišti, určenou dětem od 4 let. V létě 2016 jí vyšla další kniha – Jak to chodí v lidské hlavě (Psychologie pro děti), dost možná jediná knížka o psychologii určená dětem prvního stupně ZŠ. Roku 2017 došlo k vydání třetí knihy, tentokrát ve spolupráci nakladatelství Pasparta a Albatros – Lukáš a profesor Neptun. Touto knihou odstartovala edice Má to háček, která se věnuje nejrůznějším dětským problémům. První kniha je věnována autismu z pohledu dítěte. Do této edice přidala roku 2018 další knihu: Můj brácha Tornádo, jejíž hrdina se potýká s poruchou pozornosti a hyperaktivitou. Na rok 2019 je plánována další jedna nebo dvě knihy z této edice. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Psycholožka a autorka knížek pro děti, fejetonů, povídek a odborných či populárně naučných článků. Externí autorka časopisů Psychologie Dnes, Sociální služby, XB-1, E15 a dalších. Po absolvování oboru psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci začala pracovat s handicapovanými lidmi jako psycholog jednoho z největších zařízení v zemi. Ve své práci se původně specializovala na psychologické poradenství a diagnostiku mladých lidí s handicapem, dále pracovala na lince důvěry pro děti a mládež, v internetových psychologických poradnách a na projektech EU. Když odešla na rodičovskou dovolenou, začala si přivydělávat svým největším koníčkem – psaním.

V současné době provozuje soukromou psychologickou praxi a dělá soudně-znalecké posudky pro soukromé osoby, kriminální policii, soudy a další instituce. Na podzim roku 2015 vydala knížku pro děti Pirát jménem Šampaňský - příběh piráta, který pluje s svou lodí po jednom brněnském sídlišti, určenou dětem od 4 let. V létě 2016 jí vyšla další kniha – Jak to chodí v lidské hlavě (Psychologie pro děti), dost možná jediná knížka o psychologii určená dětem prvního stupně ZŠ. Roku 2017 došlo k vydání třetí knihy, tentokrát ve spolupráci nakladatelství Pasparta a Albatros – Lukáš a profesor Neptun. Touto knihou odstartovala edice Má to háček, která se věnuje nejrůznějším dětským problémům. První kniha je věnována autismu z pohledu dítěte. Do této edice přidala roku 2018 další knihu: Můj brácha Tornádo, jejíž hrdina se potýká s poruchou pozornosti a hyperaktivitou. Na rok 2019 je plánována další jedna nebo dvě knihy z této edice.

Události – Petra Štarková

| celý kalendář
  • 46. narozeniny