zavřít
Peter James

režisér, spisovatel

Věk:
75
Narození:
1948 , Brighton, Sussex, Anglie
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

4 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Peter James je anglický spisovatel, který je autorem literárních bestsellerů, jež se zabývají nadpřirozenými jevy. Narodil se v Brightonu v roce 1948. Po studiích na filmové škole založil nezávislou produkční společnost v Kanadě a natočil osm filmů, z nichž jeden (Dean of Night) byl oceněn. Když se vrátil do Anglie, vytvořil novou společnost, která se široce podílí na filmové i televizní produkci (v nedávné době to byl např. film Biggies). V roce 1977 se ujal vedení rodinné firmy Cornelia James Ltd. Žije v Sussexu se svou ženou a psem. Kromě filmové a literární tvorby se zabývá studiem lidských prožitků mimo vlastní tělo, například při klinické smrti. Vážně se zajímá o nadpřirozené jevy. K jeho velkým vášním patří také stará auta. Jeho romány byly přeloženy do dvou desítek jazyků. Ke knize PROROCTVÍ napsal filmový scénář. Autor : uživatel Streee …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Peter James je anglický spisovatel, který je autorem literárních bestsellerů, jež se zabývají nadpřirozenými jevy.

Narodil se v Brightonu v roce 1948. Po studiích na filmové škole založil nezávislou produkční společnost v Kanadě a natočil osm filmů, z nichž jeden (Dean of Night) byl oceněn.

Když se vrátil do Anglie, vytvořil novou společnost, která se široce podílí na filmové i televizní produkci (v nedávné době to byl např. film Biggies).

V roce 1977 se ujal vedení rodinné firmy Cornelia James Ltd.

Žije v Sussexu se svou ženou a psem. Kromě filmové a literární tvorby se zabývá studiem lidských prožitků mimo vlastní tělo, například při klinické smrti. Vážně se zajímá o nadpřirozené jevy. K jeho velkým vášním patří také stará auta.
Jeho romány byly přeloženy do dvou desítek jazyků. Ke knize PROROCTVÍ napsal filmový scénář.

Autor : uživatel Streee

  • Nové knihy - Martina Cole, Jaroslav Haidler i Peter James

    Novinky, 28. 1. 2011 Mezi novými knihami z poslední doby najdete například napínavý thriller Martiny Cole Těla na prodej, dobrodružný román ze zákulisí protinacistického odboje Jaroslava Haidlera Prokletá setba, nebo detektivní příběh s humoristickými prvky Dokonalá vražda od Petera Jamese. … více

Události – Peter James

| celý kalendář
  • 76. narozeniny