zavřít
Paulo Coelho

spisovatel

Narození:
24. 8. 1947 , Rio de Janeiro, Brazílie
Úmrtí:
Přidej datum úmrtí  †
Znamení:
panna  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

26 se líbí, 6 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Paulo Coelho je brazilský spisovatel. Jeho rodiče nesouhlasili s tím, aby byl Paulo spisovatelem, protože chtěli, aby se stal právníkem. Paulo Coelho se uvedl v literárním světě jako dramatik. Pracoval takéjako textař pro populární brazilské zpěváky, věnoval se novinářství a psal scénáře pro televizi. Po vydání svých prvních knih Poutník (Mágův deník) (1987) a Alchymista (1988) pokračoval v cestě plné úspěchů a proslavil se jako jeden z velkých spisovatelů naší doby. V češtině vyšly ještě další jeho romány: U řeky Piedra jsem usedla a plakala (1994), Pátá hora (1996), Veronika se rozhodla zemřít (1998) a Ďábel a slečna Chantal (2000). Díla Paula Coelha byla vydána ve více než 150 zemích a byla přeložena do 54 jazyků. Prodalo se dosud více než 35 milionů výtisků. Spisovatel byl za svou tvorbu vyznamenán mezinárodními cenami a v roce 1996 jej francouzský ministr kultury jmenoval rytířem Řádu a umění a literatury. V současné době je Paulo Coelho zvláštním poradcem UNESCO pro projekt duchovního sbližování a dialog mezi kulturami. V roce 1999 mu byla na Světovém ekonomickém fóru udělena cena Crystal Award, francouzská vláda mu udělila Čestnou legii a galicijský guvernér jej vyznamenal Zlatou medailí za šíření významu Svatojakubské cesty, které začíná ve Francii a končí ve Španělsku, ve městě Santiago de Compostela. Dílo Paula Coelha - Veronika se rozhodla zemřít - Valkýry - Pátá hora - Alchymista - Ďábel a slečna Chantal - U řeky Piedra usedla a plakala - Jedenáct minut - Poutník (Mágův deník) …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Paulo Coelho je brazilský spisovatel. Jeho rodiče nesouhlasili s tím, aby byl Paulo spisovatelem, protože chtěli, aby se stal právníkem.

Paulo Coelho se uvedl v literárním světě jako dramatik. Pracoval takéjako textař pro populární brazilské zpěváky, věnoval se novinářství a psal scénáře pro televizi. Po vydání svých prvních knih Poutník (Mágův deník) (1987) a Alchymista (1988) pokračoval v cestě plné úspěchů a proslavil se jako jeden z velkých spisovatelů naší doby. V češtině vyšly ještě další jeho romány: U řeky Piedra jsem usedla a plakala (1994), Pátá hora (1996), Veronika se rozhodla zemřít (1998) a Ďábel a slečna Chantal (2000).

Díla Paula Coelha byla vydána ve více než 150 zemích a byla přeložena do 54 jazyků. Prodalo se dosud více než 35 milionů výtisků. Spisovatel byl za svou tvorbu vyznamenán mezinárodními cenami a v roce 1996 jej francouzský ministr kultury jmenoval rytířem Řádu a umění a literatury. V současné době je Paulo Coelho zvláštním poradcem UNESCO pro projekt duchovního sbližování a dialog mezi kulturami.

V roce 1999 mu byla na Světovém ekonomickém fóru udělena cena Crystal Award, francouzská vláda mu udělila Čestnou legii a galicijský guvernér jej vyznamenal Zlatou medailí za šíření významu Svatojakubské cesty, které začíná ve Francii a končí ve Španělsku, ve městě Santiago de Compostela.

Dílo Paula Coelha

- Veronika se rozhodla zemřít
- Valkýry
- Pátá hora
- Alchymista
- Ďábel a slečna Chantal
- U řeky Piedra usedla a plakala
- Jedenáct minut
- Poutník (Mágův deník)

Paulo Coelho v našich článcích

  • Hackeři pochválili rozhodnutí Sony, ale zároveň vystupňovali své výhrůžky

    Hackeři pochválili rozhodnutí Sony, ale zároveň vystupňovali své výhrůžky

    19. 12. 2014 19:03 Hackeři ze skupiny Guardian of Peace (Strážci míru), kteří provedli útok na filmovou společnost Sony Pictures, označili rozhodnutí studia neuvést snímek The Interview (Rozhovor) do kin jako moudrý krok. Pokud se ale film někde v jakékoli podobě objeví, zveřejní všechna ukradená data, vyhrožují nadále podle CNN.… více

Mohli by vás také zajímat…