zavřít
Otomar Dvořák

scénárista, spisovatel, záhadolog

Věk:
71
Narození:
14. 1. 1951 , Praha
Znamení:
kozoroh   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

16 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Otomar Dvořák je jedním z našich nejznámějších záhadologů, zajímajících se o české záhady, spisovatel a scénárista. Otomar Dvořák vystudoval Střední průmyslovou školu a FAMU – obor dramaturgie a scenáristika. Zpočátku vystřídal několik povolání od dělníka až po vedoucího kulturního domu. Později byl divadelním a filmovým hercem, scénáristou, dramaturgem i novinářem. Své dětství prožil Dvořák v Žebráku u Berouna. Toto romantické okolí, zejména zříceniny hradu Žebrák a Točník, v něm vzbudily jeho klukovskou touhu po hledání tajných chodeb a pokladů. Skutečný zájem o tuto problematiku projevil od roku 1998, kdy se stal členem redakční rady časopisu Fantastická fakta. Na tuto dobu rád vzpomíná, prožil s Fantastickými fakty 7 let. Byly to výpravy na záhadná místa, stopování duchů, přízraků i mimozemšťanů, podivných předmětů, živočichů, která by neměla existovat aj. V té době se také podílel na úspěšném televizním seriálu věnovanému českým záhadám Záhady a mystéria. Jedním z jeho záhadologických případů je např. pátrání pod starobylým pražským Vyšehradem, kde se má nalézat poklad z doby Přemyslovců. Dvořák proslul zejména jako znalec středočeských záhad. Pátral např. po původu příběhu o německém vrahovi Hagenovi, který se údajně ukrýval ve štolách lomů Amerika u Berouna. Rovněž pátral po původu údajně nehmotného a kovově lesklého sloupu, který se měl objevit v jednom z pražských bytů. Na vyřešení některých předcházejících záhad si budeme muset ještě počkat, ale jiná tajemství se Dvořákovi podařilo již rozluštit, např. totožnost záhadného tvora, kterého v 18. století popsal jezuita Bohuslav Balbín. Měli ho přinášet sokoli do hnízd svým mláďatům. Podle Balbínova popisu rekonstruovali podobu živočicha a vycházel jim trilobit (ten vymřel před více než 250 miliony let). Po dalším pátrání záhadolog zjistil, že jde o listonoha jarního a velmi vzácně se vyskytuje v lesních kalužích. Dílo Otomara Dvořáka: V současné době je Otomar Dvořák spisovatelem a publicistou na volné noze, po nových záhadách pátrá na vlastní pěst. Píše literaturu faktu, historické knihy, sci – fi a fantasy. Knihy: Kdo přichází v hodinu vlků – 2001 Strážci posvátných cest – 2002 Kamenné otazníky české historie – 2003 (v roce 2010 vyšlo rozšířené vydání) Císař alchymistů – 2005 Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti – 2007 Největší české záhady – 2007 …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Otomar Dvořák je jedním z našich nejznámějších záhadologů, zajímajících se o české záhady, spisovatel a scénárista.

Otomar Dvořák vystudoval Střední průmyslovou školu a FAMU – obor dramaturgie a scenáristika.
Zpočátku vystřídal několik povolání od dělníka až po vedoucího kulturního domu. Později byl divadelním a filmovým hercem, scénáristou, dramaturgem i novinářem.

Své dětství prožil Dvořák v Žebráku u Berouna. Toto romantické okolí, zejména zříceniny hradu Žebrák a Točník, v něm vzbudily jeho klukovskou touhu po hledání tajných chodeb a pokladů.
Skutečný zájem o tuto problematiku projevil od roku 1998, kdy se stal členem redakční rady časopisu Fantastická fakta. Na tuto dobu rád vzpomíná, prožil s Fantastickými fakty 7 let. Byly to výpravy na záhadná místa, stopování duchů, přízraků i mimozemšťanů, podivných předmětů, živočichů, která by neměla existovat aj. V té době se také podílel na úspěšném televizním seriálu věnovanému českým záhadám Záhady a mystéria. Jedním z jeho záhadologických případů je např. pátrání pod starobylým pražským Vyšehradem, kde se má nalézat poklad z doby Přemyslovců.

Dvořák proslul zejména jako znalec středočeských záhad. Pátral např. po původu příběhu o německém vrahovi Hagenovi, který se údajně ukrýval ve štolách lomů Amerika u Berouna. Rovněž pátral po původu údajně nehmotného a kovově lesklého sloupu, který se měl objevit v jednom z pražských bytů.

Na vyřešení některých předcházejících záhad si budeme muset ještě počkat, ale jiná tajemství se Dvořákovi podařilo již rozluštit, např. totožnost záhadného tvora, kterého v 18. století popsal jezuita Bohuslav Balbín. Měli ho přinášet sokoli do hnízd svým mláďatům. Podle Balbínova popisu rekonstruovali podobu živočicha a vycházel jim trilobit (ten vymřel před více než 250 miliony let). Po dalším pátrání záhadolog zjistil, že jde o listonoha jarního a velmi vzácně se vyskytuje v lesních kalužích.

Dílo Otomara Dvořáka:

V současné době je Otomar Dvořák spisovatelem a publicistou na volné noze, po nových záhadách pátrá na vlastní pěst. Píše literaturu faktu, historické knihy, sci – fi a fantasy.

Knihy:
Kdo přichází v hodinu vlků – 2001
Strážci posvátných cest – 2002
Kamenné otazníky české historie – 2003 (v roce 2010 vyšlo rozšířené vydání)
Císař alchymistů – 2005
Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti – 2007
Největší české záhady – 2007