zavřít
Olga Suchomelová

spisovatelka a humanitární aktivistka

Věk:
69
Narození:
23. 11. 1950 , Praha, Československo
Znamení:
střelec   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

3 se líbí, 4 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Je to humanitární aktivistka a spisovatelka, píšící vzpomínkové prózy. Narodila se 23. listopadu 1950 v Praze. Vystudovala pražské gymnázium v Botičské ulici, ovšem kvůli časné smrti své matky se po maturitě roku 1969 musela vzdát plánů na další studium a věnovat vedení domácnosti, péči o svou sestru a hlavně přivydělávat do rodinného rozpočtu. Podařilo se jí získat místo referentky na Správě sociálního zabezpečení v Praze 5, odkud v roce 1973 přešla jako administrativní pracovnice na Fakultu všeobecného lékařství UK a 1978 na Správu kolejí a menz. V letech 1979 až 1983 byla na mateřské dovolené, pak nastoupila jako sekretářka do administrativy Všeobecné fakultní nemocnice. Roku 2004 z tohoto místa odešla a začala pracovat jako asistentka pro svého partnera. Od devadesátých let se věnovala práci ve sdružení KOM (Klub osamělých matek a otců), které poskytovalo lidskou podporu a praktickou i odbornou pomoc neúplným rodinám. Jednalo se především o zajišťování hlídací služby, azylové bydlení pro rodiče v tíživé situaci, překlenovací bezúročné půjčky a sbírky a přiíspěvky na ozdravné pobyty dětí. Díky těmto aktivitám s ní český režisér Josef Lustig natočil pro americkou televizi dokument o významných ženských osobnostech té doby. Roku 2010 vydala Olga Suchomelová svou první knihu Pivo, které strašilo, sbírku humorných střípků ze života svého i své rodiny, která se setkala s velkým čtenářským ohlasem a už v ústech prvních kritiků jí vysloužila označení "česká Betty MacDonaldová". Hned roku 2011 následovala druhá kniha Nepáchejte dobré skutky, psaná ve stejném duchu a formě. Obě knihy si získaly nečekaně velký okruh příznivců, kteří se zasloužili o organizaci již celé řady autorských čtení s charitativním a kulturně-osvětovým zaměřením. Olga Suchomelová nyní žije v Praze se svým partnerem Dr. Jiřím Pondělíčkem, odborníkem na společenské chování. Má dvě dcery, pět vnoučat a v neposlední řadě psa (jak čtenáři dobře vědí i z jejích knih). …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Je to humanitární aktivistka a spisovatelka, píšící vzpomínkové prózy.
Narodila se 23. listopadu 1950 v Praze. Vystudovala pražské gymnázium v Botičské ulici, ovšem kvůli časné smrti své matky se po maturitě roku 1969 musela vzdát plánů na další studium a věnovat vedení domácnosti, péči o svou sestru a hlavně přivydělávat do rodinného rozpočtu. Podařilo se jí získat místo referentky na Správě sociálního zabezpečení v Praze 5, odkud v roce 1973 přešla jako administrativní pracovnice na Fakultu všeobecného lékařství UK a 1978 na Správu kolejí a menz. V letech 1979 až 1983 byla na mateřské dovolené, pak nastoupila jako sekretářka do administrativy Všeobecné fakultní nemocnice. Roku 2004 z tohoto místa odešla a začala pracovat jako asistentka pro svého partnera.

Od devadesátých let se věnovala práci ve sdružení KOM (Klub osamělých matek a otců), které poskytovalo lidskou podporu a praktickou i odbornou pomoc neúplným rodinám. Jednalo se především o zajišťování hlídací služby, azylové bydlení pro rodiče v tíživé situaci, překlenovací bezúročné půjčky a sbírky a přiíspěvky na ozdravné pobyty dětí. Díky těmto aktivitám s ní český režisér Josef Lustig natočil pro americkou televizi dokument o významných ženských osobnostech té doby.

Roku 2010 vydala Olga Suchomelová svou první knihu Pivo, které strašilo, sbírku humorných střípků ze života svého i své rodiny, která se setkala s velkým čtenářským ohlasem a už v ústech prvních kritiků jí vysloužila označení "česká Betty MacDonaldová". Hned roku 2011 následovala druhá kniha Nepáchejte dobré skutky, psaná ve stejném duchu a formě. Obě knihy si získaly nečekaně velký okruh příznivců, kteří se zasloužili o organizaci již celé řady autorských čtení s charitativním a kulturně-osvětovým zaměřením.

Olga Suchomelová nyní žije v Praze se svým partnerem Dr. Jiřím Pondělíčkem, odborníkem na společenské chování. Má dvě dcery, pět vnoučat a v neposlední řadě psa (jak čtenáři dobře vědí i z jejích knih).

Hledáte také jako: Olga Suchomel
Rychlá navigace:novinky |diskuse