zavřít
Nicola Abbagnano

filozof

Narození:
15. 7. 1901 , Salermo, Itálie
Úmrtí:
9. 9. 1990  ve věku 89 let,  Milán, Itálie  †
Znamení:
rak  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Nicola Abbagnano byl italský filozof. V letech 1936 - 39 přednášel filozofii na pedagogické fakultě a poté na filozofické fakultě univerzity v Turíně. Dílo Nicoly Abbagnana: Nicola Abbagnano reprezentuje svým dílem filozofii existence příznačnou pro generaci, která dozrávala v meziválečném období. Polemicky zpracovával inspiraci sartrovskou, jaspersovskou a heideggerovskou. Ve svých dílech Nicola Abbagnano hlásá laický pozitivní existencionalismus, který nestaví člověka mimo svět a přírodu. Struttura delľ esistenza - 1939, Struktura existence Esistenzionalismo positivo - 1948, Pozitivní existencionalismus La saggenzza della filosofia - 1987, Moudrost filozofie …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Nicola Abbagnano byl italský filozof. V letech 1936 - 39 přednášel filozofii na pedagogické fakultě a poté na filozofické fakultě univerzity v Turíně.

Dílo Nicoly Abbagnana:

Nicola Abbagnano reprezentuje svým dílem filozofii existence příznačnou pro generaci, která dozrávala v meziválečném období. Polemicky zpracovával inspiraci sartrovskou, jaspersovskou a heideggerovskou. Ve svých dílech Nicola Abbagnano hlásá laický pozitivní existencionalismus, který nestaví člověka mimo svět a přírodu.

Struttura delľ esistenza - 1939, Struktura existence
Esistenzionalismo positivo - 1948, Pozitivní existencionalismus
La saggenzza della filosofia - 1987, Moudrost filozofie