zavřít
Nicholas Evans

producent, spisovatel

Věk:
69
Narození:
26. 7. 1950 , Worcestershir, Anglie
Znamení:
lev   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Nicholas Evans se narodil v roce 1950 a vyrůstal ve Worcestershiru v Anglii. Vystudoval na Oxfordu, nejprve pracoval jako novinář a pak psal scénáře a produkoval mnoho filmů i umělecké dokumenty. Roku 1993 se seznámil s jedním kovářem, který mu vyprávěl o tzv. "zaříkavačích koní", jenž dokážou vyléčit traumatizované koně. A o 2 roky později vyšla Evansova první kniha a zároveň i ohromný bestseller Zaříkávač koní (dosud se prodalo přes 15 milionů výtisků, ve 20 zemích byl v prodejnosti č.1 a přeložen do 36 jazyků). Příběh byl i zfilmován s Robertem Redfordem a Scarlett Johansson. Následovaly další dobrodružné romány-Vlci, Hrdinové ohně a Hranice zoufalství. Nyní Evans žije v Devonu. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Nicholas Evans se narodil v roce 1950 a vyrůstal ve Worcestershiru v Anglii. Vystudoval na Oxfordu, nejprve pracoval jako novinář a pak psal scénáře a produkoval mnoho filmů i umělecké dokumenty.

Roku 1993 se seznámil s jedním kovářem, který mu vyprávěl o tzv. "zaříkavačích koní", jenž dokážou vyléčit traumatizované koně. A o 2 roky později vyšla Evansova první kniha a zároveň i ohromný bestseller Zaříkávač koní (dosud se prodalo přes 15 milionů výtisků, ve 20 zemích byl v prodejnosti č.1 a přeložen do 36 jazyků). Příběh byl i zfilmován s Robertem Redfordem a Scarlett Johansson. Následovaly další dobrodružné romány-Vlci, Hrdinové ohně a Hranice zoufalství. Nyní Evans žije v Devonu.