zavřít
Nathalien Richard Nash

scénárista, spisovatel

Narození:
8. 6. 1913 , Philadelphia, Pennsylvania, USA
Úmrtí:
11. 12. 2000  ve věku 87 let,  New York, New York, USA.  †
Znamení:
blíženci  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Nathalien Richard Nash, vlastním jménem Nathaniel Richard Nussbaum byl americký dramatik, spisovatel, televizní a rozhlasový scénárista. Studoval na pensylvánské universitě. Dílo Nathaliena R. Nashe - Rozloučení v Imsfordu - Obchodník s deštěm - 1954, ukazuje svět z trochu jiného hlediska - ukazuje ho krásný. Hra je postavena na konfliktu reality a fantazie, které jsou představovány postavami Jonáše a Starbucka. Starbuck je hledán jako podvodník (mj. sliboval, že za peníze přivolá déšť, což se mu nepodařilo), přesto je to postava spíše kladná, dokáže přesvědčit ošklivou dívku Lízu, že krása spočívá v tom jak se na sebe dívá ona sama. Roku 1957 bylo zfilmováno v hlavní roli Katherine Hepburnová a Burt Lancaster. - Pozor jaguár - 1960, u benzínové pumpy (jejímž majitelem je Brad) je klec v níž má být umístěn jaguár jako poutač. V kleci je uvězněn Wally Wilkins. Toho se pokusí osvobodit Bradův potenciální zeť (Dave Ricks). Ten je při osvobozovací akci zastřelen, ale Wikins získá svobodu, klec s nápisem Pozor člověk zůstane prázdná. Brad stratí i svou dceru, která je těhotná s Davem a odchází od něj. - Děvčata z Brook Valley - Hrst ohně - Divoká kočka …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Nathalien Richard Nash, vlastním jménem Nathaniel Richard Nussbaum byl americký dramatik, spisovatel, televizní a rozhlasový scénárista. Studoval na pensylvánské universitě.

Dílo Nathaliena R. Nashe
- Rozloučení v Imsfordu
- Obchodník s deštěm - 1954, ukazuje svět z trochu jiného hlediska - ukazuje ho krásný. Hra je postavena na konfliktu reality a fantazie, které jsou představovány postavami Jonáše a Starbucka. Starbuck je hledán jako podvodník (mj. sliboval, že za peníze přivolá déšť, což se mu nepodařilo), přesto je to postava spíše kladná, dokáže přesvědčit ošklivou dívku Lízu, že krása spočívá v tom jak se na sebe dívá ona sama. Roku 1957 bylo zfilmováno v hlavní roli Katherine Hepburnová a Burt Lancaster.
- Pozor jaguár - 1960, u benzínové pumpy (jejímž majitelem je Brad) je klec v níž má být umístěn jaguár jako poutač. V kleci je uvězněn Wally Wilkins. Toho se pokusí osvobodit Bradův potenciální zeť (Dave Ricks). Ten je při osvobozovací akci zastřelen, ale Wikins získá svobodu, klec s nápisem Pozor člověk zůstane prázdná. Brad stratí i svou dceru, která je těhotná s Davem a odchází od něj.
- Děvčata z Brook Valley
- Hrst ohně
- Divoká kočka