zavřít
Naďa Horáková

spisovatelka a scénáristka

Věk:
58
Narození:
8. 2. 1962 , Hodonín, Československo
Znamení:
vodnář   |  aktuální horoskop
Výška:
165 cm
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

34 se líbí, 5 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Naďa Horáková – Sochorová se narodila 8. 2. 1962 v Hodoníně. Své dětství prožila v Ratíškovicích, kde také vychodila základní školu. Středoškolské vzdělání absolvovala v roce 1981 na Gymnáziu v Kyjově (humanitní větev s rozšířenou výukou jazyků: německý jazyk, ruský jazyk, latina). Poté vystudovala na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně obor - český jazyk a literatura a dějepis /rok 1988/. Naďa Horáková žije s rodinou v Mutěnicích u Hodonína. Učí na Základní škole v Dubňanech, současně píše historické romány a detektivky.Je spoluautorkou scénářů televizního seriálu Policie Modrava. Bibliografie: Tři v kruhu Tajemství Anny z Lampersdorfu Starožitná krev/ 2. vydání jako Tajemství císařovy milenky Ženy a lži Vlk na vodítku Hrob třinácté panny Pro jméno a čest Dáma v modrém, detektivní román Kronika zapomenutého templáře Bestie z Karlštejna Poslední princeznaKletba markomanské královnyFalešná kočičkaBrněnské nevěstky /Mocní a ubozí Markrabství moravského/ Ženy na pranýři /Mocní a ubozí Markrabství moravského/ …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Naďa Horáková – Sochorová se narodila 8. 2. 1962 v Hodoníně.
Své dětství prožila v Ratíškovicích, kde také vychodila základní školu. Středoškolské vzdělání absolvovala v roce 1981 na Gymnáziu v Kyjově (humanitní větev s rozšířenou výukou jazyků: německý jazyk, ruský jazyk, latina). Poté vystudovala na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně obor - český jazyk a literatura a dějepis /rok 1988/.
Naďa Horáková žije s rodinou v Mutěnicích u Hodonína. Učí na Základní škole v Dubňanech, současně píše historické romány a detektivky.
Je spoluautorkou scénářů televizního seriálu Policie Modrava.


Bibliografie:
Tři v kruhu
Tajemství Anny z Lampersdorfu
Starožitná krev/ 2. vydání jako Tajemství císařovy milenky
Ženy a lži
Vlk na vodítku
Hrob třinácté panny
Pro jméno a čest
Dáma v modrém, detektivní román
Kronika zapomenutého templáře
Bestie z Karlštejna
Poslední princezna
Kletba markomanské královny
Falešná kočička
Brněnské nevěstky /Mocní a ubozí Markrabství moravského/ 
Ženy na pranýři /Mocní a ubozí Markrabství moravského/


přidat kontakt

Kontakty

nada-horakova@email.cz
Hledáte také jako: Naďa Horák
Rychlá navigace:novinky |diskuse