zavřít
Michal Rejžo Pavlík

spisovatel

Věk:
29
Narození:
29. 11. 1990 , Mariánské Lázně, Československo
Znamení:
střelec   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

17 se líbí, 4 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Michal Rejžo Pavlík se narodil na sklonku roku 1990 v Mariánských Lázních. Absolvoval tamní gymnázium a poté přesídlil na univerzitu do Hradce Králové. Debutoval v maturitním ročníku knihou reportáží reflektujících fenomén západočeského pohraničí. Do této oblasti zasadil i svůj románový debut Kurvy nepláčou..., prózu, kterou dopsal ve dvaceti letech a knižně vyšla v roce 2012. Je zastáncem vize knihy jako uměleckého objektu, proto ke své próze navrhoval sám i obálku.V roce 2014 mu vychází kniha Vteřiny slunce a requiem, kde kombinuje prózu psanou v ich-formě s básněmi. Na obálce spolupracoval s plzeňskou malířkou Jarmilou Krynickou a podle knihy vzniklo i scénické čtení.Mimoto vede své přírodní divadlo v údolí Mže v západních Čechách, na jehož vzniku v roce 1998 se již podílel. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Michal Rejžo Pavlík se narodil na sklonku roku 1990 v Mariánských Lázních. Absolvoval tamní gymnázium a poté přesídlil na univerzitu do Hradce Králové.

Debutoval v maturitním ročníku knihou reportáží reflektujících fenomén západočeského pohraničí. Do této oblasti zasadil i svůj románový debut Kurvy nepláčou..., prózu, kterou dopsal ve dvaceti letech a knižně vyšla v roce 2012. Je zastáncem vize knihy jako uměleckého objektu, proto ke své próze navrhoval sám i obálku.

V roce 2014 mu vychází kniha Vteřiny slunce a requiem, kde kombinuje prózu psanou v ich-formě s básněmi. Na obálce spolupracoval s plzeňskou malířkou Jarmilou Krynickou a podle knihy vzniklo i scénické čtení.

Mimoto vede své přírodní divadlo v údolí Mže v západních Čechách, na jehož vzniku v roce 1998 se již podílel.