zavřít
Michaela Košťálová

spisovatelka, historička, historička umění

Narození:
přidej datum narození, Praha, Československo
Znamení:
-
Výška:
163 cm
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

12 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Michaela Košťálová je českou historičkou, historičkou umění a spisovatelkou. Mezi roky 2006 - 2015 vystudovala obor dějiny umění a kultury na Univerzitě Karlově v Praze, předtím speciální uměleckořemeslnou školu. Její celoživotní specializací jsou životy a osudy výrazných i méně známých osobností období první Československé reubliky. V této rovině působí jak vědecky, tak i literárně - zejména v rámci svých populárně naučných knih, které mají za cíl svým čtenářům autorkou vybrané osobnosti co nejvíce a nejzajímavěji představit a přiblížit. Michaela Košťálová je současně jedinou specialistkou v ČR, která se zaměřuje na život a dílo české prvorepublikové malířky a herečky pražského Národního divadla: Míly Pačové - Krčmářové. Zejména díky svým knihám, jichž je více, jak jedna desítka, vstoupila Michaela Košťálová do vědomí celé řadě lidí a to napříč věkovými kategoriemi. Mezi nejvýraznější knižní díla historičky-spisovatelky Košťálové, patří například dílo: Soukromí Milady Horákové z roku 2014, Soukromí TGM z roku 2013, Charlotta Masaryková Ve stínu z roku 2016 či Průšvihy Zdeňky Baldové z roku 2012. Kromě své literární činnosti působí Michaela Košťálová aktivně i jako historička. Ve volném čase se v ČR účastní celé řady nejrůznějších vzpomínkových událostí (zpravidla takových, které jsou realizované na počest památky osobností, o nichž někdy v minulosti sama publikovala) a občasně bývá jako odbornice zvána také na půdu Českého rozhlasu. Speciálním poznávacím znamením historičky-spisovatelky Košťálové je její svébytný módní styl, inspiračně volně vycházející právě z období módy první Československé republiky, pro který je snadno zapamatovatelná. Sama totiž prosazuje myšlenku, že historik, akademik, vědec či spisovatel, nemá být jen ve stínu své práce, ale naopak, aktivně působit a mít svůj vlastní módní styl tak, jako je tomu například u celebrit z řad hudebního umění. Za přínos české historii, umění a kultuře jí byl roku 2016 v Praze udělen Řád Elišky Přemyslovny. (Napsáno podle informací dostupných na osobních stránkách Dr. Michaely Košťálové) …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Michaela Košťálová je českou historičkou, historičkou umění a spisovatelkou.

Mezi roky 2006 - 2015 vystudovala obor dějiny umění a kultury na Univerzitě Karlově v Praze, předtím speciální uměleckořemeslnou školu. Její celoživotní specializací jsou životy a osudy výrazných i méně známých osobností období první Československé reubliky. V této rovině působí jak vědecky, tak i literárně - zejména v rámci svých populárně naučných knih, které mají za cíl svým čtenářům autorkou vybrané osobnosti co nejvíce a nejzajímavěji představit a přiblížit.

Michaela Košťálová je současně jedinou specialistkou v ČR, která se zaměřuje na život a dílo české prvorepublikové malířky a herečky pražského Národního divadla: Míly Pačové - Krčmářové.

Zejména díky svým knihám, jichž je více, jak jedna desítka, vstoupila Michaela Košťálová do vědomí celé řadě lidí a to napříč věkovými kategoriemi. Mezi nejvýraznější knižní díla historičky-spisovatelky Košťálové, patří například dílo: Soukromí Milady Horákové z roku 2014, Soukromí TGM z roku 2013, Charlotta Masaryková Ve stínu z roku 2016 či Průšvihy Zdeňky Baldové z roku 2012.

Kromě své literární činnosti působí Michaela Košťálová aktivně i jako historička. Ve volném čase se v ČR účastní celé řady nejrůznějších vzpomínkových událostí (zpravidla takových, které jsou realizované na počest památky osobností, o nichž někdy v minulosti sama publikovala) a občasně bývá jako odbornice zvána také na půdu Českého rozhlasu.

Speciálním poznávacím znamením historičky-spisovatelky Košťálové je její svébytný módní styl, inspiračně volně vycházející právě z období módy první Československé republiky, pro který je snadno zapamatovatelná. Sama totiž prosazuje myšlenku, že historik, akademik, vědec či spisovatel, nemá být jen ve stínu své práce, ale naopak, aktivně působit a mít svůj vlastní módní styl tak, jako je tomu například u celebrit z řad hudebního umění.

Za přínos české historii, umění a kultuře jí byl roku 2016 v Praze udělen Řád Elišky Přemyslovny.

(Napsáno podle informací dostupných na osobních stránkách Dr. Michaely Košťálové)