zavřít
Martin Suter

spisovatel

Věk:
74
Narození:
29. 2. 1948 , Curych, Švýcarsko
Znamení:
ryby   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Martin Suter je švýcarský spisovatel, známý zvláště díky svým sloupkům Business Class a od konce devadesátých let také díky svým románům. Martin Suter je ženatý s architektkou Margrith Nay Suter. Žije střídavě na španělském ostrově Ibiza a v zimě v guatemalském Panajachelu. Původně pracoval v reklamní agentuře, pak založil vlastní, svého času ve Švýcarsku největší a také předsedal sdružení Art Directors Club. Psal také reportáže pro časopis Geo a je autorem řady televizních a filmových scénářů. Od roku 1991 pracuje zprvu jako žurnalista, dnes spisovatel na volné noze. Dílo Martina SuteraSloupky Proslavil se svými pravidelnými týdenními sloupky Business Class zprvu v časopise Die Weltwoche (od roku 1992 do začátku roku 2004) a nyní ve víkendové příloze Das Magazin deníků Tages-Anzeiger, Basler Zeitung, Berner Zeitung a Solothurner Tagblatt. Výběry sloupků vycházejí také knižně, poprvé v roce 2000 pod názvem Business Class. Romány - Small World, 1997 - Die dunkle Seite des Mondes, 2000 - Ein perfekter Freund, 2002 – zfilmováno v roce 2006 francouzským režisérem Francisem Girodem pod názvem Un ami parfait - Lila Lila, 2004 - Huber spannt aus, 2005 - Der Teufel von Mailand, 2006 Scénáře - Beresina oder Die letzten Tage der Schweiz, 1999 Ceny V roce 1995 Cena rakouského průmyslu (Preis der österreichischen Industrie) na soutěži Josepha Rotha (Joseph Roth-Wettbewerb) v Klagenfurtu, za Bussines Class. Small World byl oceněn 1997 Čestným darem kantonu Curych (Ehrengabe des Kantons Zürich) a 1998 francouzskou Cenou prvního zahraničního románu (Prix du premier roman étranger). Ein perfekter Freund získal 2003 druhé místo Německé ceny detektivek (Deutscher Krimi Preis). …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Martin Suter je švýcarský spisovatel, známý zvláště díky svým sloupkům Business Class a od konce devadesátých let také díky svým románům.

Martin Suter je ženatý s architektkou Margrith Nay Suter. Žije střídavě na španělském ostrově Ibiza a v zimě v guatemalském Panajachelu.
Původně pracoval v reklamní agentuře, pak založil vlastní, svého času ve Švýcarsku největší a také předsedal sdružení Art Directors Club.

Psal také reportáže pro časopis Geo a je autorem řady televizních a filmových scénářů. Od roku 1991 pracuje zprvu jako žurnalista, dnes spisovatel na volné noze.

Dílo Martina Sutera
Sloupky
Proslavil se svými pravidelnými týdenními sloupky Business Class zprvu v časopise Die Weltwoche (od roku 1992 do začátku roku 2004) a nyní ve víkendové příloze Das Magazin deníků Tages-Anzeiger, Basler Zeitung, Berner Zeitung a Solothurner Tagblatt.
Výběry sloupků vycházejí také knižně, poprvé v roce 2000 pod názvem Business Class.

Romány
- Small World, 1997
- Die dunkle Seite des Mondes, 2000
- Ein perfekter Freund, 2002 – zfilmováno v roce 2006 francouzským režisérem Francisem Girodem pod názvem Un ami parfait
- Lila Lila, 2004
- Huber spannt aus, 2005
- Der Teufel von Mailand, 2006

Scénáře
- Beresina oder Die letzten Tage der Schweiz, 1999

Ceny
V roce 1995 Cena rakouského průmyslu (Preis der österreichischen Industrie) na soutěži Josepha Rotha (Joseph Roth-Wettbewerb) v Klagenfurtu, za Bussines Class.
Small World byl oceněn 1997 Čestným darem kantonu Curych (Ehrengabe des Kantons Zürich) a 1998 francouzskou Cenou prvního zahraničního románu (Prix du premier roman étranger).
Ein perfekter Freund získal 2003 druhé místo Německé ceny detektivek (Deutscher Krimi Preis).

Události – Martin Suter

| celý kalendář
  • 75. narozeniny

Mohli by vás také zajímat…