zavřít
Margaret Mitchell

spisovatelka

Narození:
8. 11. 1900 , Atlanta, Georgia, USA
Úmrtí:
16. 8. 1949  ve věku 48 let,  Atlanta, Georgia, USA  †
Znamení:
štír  
Výška:
146 cm
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

6 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Margaret Munnerlyn Mitchell je autorkou značně úspěšného románu Jih proti Severu, který vydala roku 1936. (Kniha byla zfilmována David O. Selznickem o tři roky později, tento film získal 8 Oscarů a dvě zvláštní ocenění.) Život a dílo Margaret se narodila v Atlantě v jihoamerickém státě Georgia 8. listopadu 1900. Po celé dětství poslouchala příběhy o občanské válce. Tento román začala psát Margaret Mitchellová, která kvůli zranění kotníku nemohla pracovat a její muž John jí poradil, aby se místo čtení pokusila napsat román. Na jeho radu začala psát knihu, která se stala po Bibli nejprodávanější knihou světa. Psala o tom, co znala: o Jihu. Vyrůstala podle zvyků jižanské Atlanty a po celé dětství poslouchala příběhy o občanské válce. Ve svých vzpomínkách píše: ...věděla jsem o válce všechno. Jediné, co jsem nevěděla, bylo, že Jih válku prohrál. Od roku 1922 navštěvovala Smithovu vysokou školu. K tomu, aby jako redaktorka deníku The Atlanta začala psát román Jih proti Severu, ji přesvědčil manžel, když ležela se zraněným kotníkem. Napsat tento úspěšný bestseller jí trvalo zhruba 10 let, dokončila jej roku 1936 a v roce 1937 za něj obdržela Pulitzerovu cenu. Díla: Jih proti Severu I. (Gone with the wind - Odváto větrem) Jih proti Severu II. Smrt Mitchellová tragicky zahynula roku 1949, když ji opilý řidič srazil během přecházení ulice s manželem Johnem Mashem. Citáty Muži nejsou nikdy dost staří, aby přestali dělat hlouposti. Život nemá žádnou povinnost dát nám to, co od něj očekáváme. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Margaret Munnerlyn Mitchell je autorkou značně úspěšného románu Jih proti Severu, který vydala roku 1936. (Kniha byla zfilmována David O. Selznickem o tři roky později, tento film získal 8 Oscarů a dvě zvláštní ocenění.)

Život a dílo
Margaret se narodila v Atlantě v jihoamerickém státě Georgia 8. listopadu 1900. Po celé dětství poslouchala příběhy o občanské válce. Tento román začala psát Margaret Mitchellová, která kvůli zranění kotníku nemohla pracovat a její muž John jí poradil, aby se místo čtení pokusila napsat román. Na jeho radu začala psát knihu, která se stala po Bibli nejprodávanější knihou světa.

Psala o tom, co znala: o Jihu. Vyrůstala podle zvyků jižanské Atlanty a po celé dětství poslouchala příběhy o občanské válce. Ve svých vzpomínkách píše: ...věděla jsem o válce všechno. Jediné, co jsem nevěděla, bylo, že Jih válku prohrál. Od roku 1922 navštěvovala Smithovu vysokou školu. K tomu, aby jako redaktorka deníku The Atlanta začala psát román Jih proti Severu, ji přesvědčil manžel, když ležela se zraněným kotníkem. Napsat tento úspěšný bestseller jí trvalo zhruba 10 let, dokončila jej roku 1936 a v roce 1937 za něj obdržela Pulitzerovu cenu.

Díla:
Jih proti Severu I. (Gone with the wind - Odváto větrem)
Jih proti Severu II.

Smrt
Mitchellová tragicky zahynula roku 1949, když ji opilý řidič srazil během přecházení ulice s manželem Johnem Mashem.

Citáty
Muži nejsou nikdy dost staří, aby přestali dělat hlouposti.
Život nemá žádnou povinnost dát nám to, co od něj očekáváme.

Hledáte také jako: Margaret Mitchellová, Margaret Munnerlyn Mitchell, Margaret Munnerlyn Mitchell Marsh
Rychlá navigace:novinky |diskuse

Mohli by vás také zajímat…