zavřít
Margaret Mahy

spisovatelka

Narození:
21. 3. 1936 , Whakatane, Nový Zéland
Úmrtí:
Přidej datum úmrtí Christchurch, New Zealand  †
Znamení:
beran  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Margaret Mahy je novozélandská spisovatelka. Píše knihy převážně pro děti. Její knihy jsou plné silných nadpřirozených elementů a její psaní se soustředí na témata lidských vztahů. Mezi její nejznámější knihy patří Oblíbený a Proměna : Nadpřirozený románek. Obě tyto knihy byly oceněny medailí Carnegie. Margareth napsala asi 50 románů, nejnovější román je z roku 2002 Alchymie. Mezi další dětské knihy patří například Lev na louce a Sedm bratrů Číňana a Muž jehož matka byla pirát. Její romány jsou překládány do francouzštiny, španělštiny, holandštiny, norštiny, dánštiny, švédštiny, finštiny, italštiny, japonštiny a afrikánštiny. Některé romány byly navíc přeloženy do ruštiny, islandštiny a čínštiny. V roce 2006 získala cenu Hanse Christiana Andersena, jako uznání „ trvalého příspěvku k dětské literatuře.“ Margaret Mahy žije na poloostrově Bankse, na jihu Nového Zélandu. Autor: Hana Kolářová …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Margaret Mahy je novozélandská spisovatelka. Píše knihy převážně pro děti. Její knihy jsou plné silných nadpřirozených elementů a její psaní se soustředí na témata lidských vztahů.

Mezi její nejznámější knihy patří Oblíbený a Proměna : Nadpřirozený románek. Obě tyto knihy byly oceněny medailí Carnegie.

Margareth napsala asi 50 románů, nejnovější román je z roku 2002 Alchymie. Mezi další dětské knihy patří například Lev na louce a Sedm bratrů Číňana a Muž jehož matka byla pirát.

Její romány jsou překládány do francouzštiny, španělštiny, holandštiny, norštiny, dánštiny, švédštiny, finštiny, italštiny, japonštiny a afrikánštiny.

Některé romány byly navíc přeloženy do ruštiny, islandštiny a čínštiny.

V roce 2006 získala cenu Hanse Christiana Andersena, jako uznání „ trvalého příspěvku k dětské literatuře.“

Margaret Mahy žije na poloostrově Bankse, na jihu Nového Zélandu.Autor: Hana Kolářová

Hledáte také jako: Margaret Mahyová
Rychlá navigace:novinky |diskuse

Mohli by vás také zajímat…