zavřít
Madla Vaculíková

spisovatelka

Věk:
98
Narození:
1925 ,přidej místo narození
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

19 se líbí, 4 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Madla Vaculíková, vlastním jménem Marie Vaculíková, manželka spisovatele Ludvíka Vaculíka, je spisovatelkou. Jméno Madly Vaculíkové není veřejnosti zcela neznámé. Naopak - čtenáři děl Ludvíka Vaculíka mají možná dojem, že ji už dávno důvěrně znají z jeho knih. Pro mnohé je tak Madla Vaculíková dodnes literární postavou. Vztah Madly Vaculíkové k manželovi, spisovateli Ludvíku Vaculíkovi, je ve všech oblastech skálopevný, jen v jediné ne - v jeho sexualitě. Časté nevěry jsou neodmyslitelnou součástí jeho života, které vedou k inspirace k literárním dílům. To, co jiní umělci často zastírají, Vaculík otevřeně doznává, i když ví, jak tím svou ženu zraňuje. Ani StB se však nezdařilo jejich vztah rozbít. Madla Vaculíková však přiznává, že na pokraji svých krizí uvažovala i o sebevraždě. Nakonec se se vším rozumně vyrovnala. Oba manželé mají společnou čestnost spojenou s tolerancí, vzájemné pochopení, nenarušenou schopnost charakterově si vážit jeden druhého. Madla Vaculíková vstoupila do litearutry teprve nedávno. Čtenáře zaujala hned napoprvé svými názory a svým moudrým pohledem na současné společenské a kulturní dění. Dílo Magdy Vaculíkové: Magda Vaculíková svými upřímnými odpověďmi potvrzuje, že je osobností vskutku mimořádnou - vnitřně silnou, světonázorově neuhýbavou, i v nejtěžších situacích spolehlivou, vědomou si odpovědnosti k svým nejbližším i celému širokému okruhu přátel. Osobní vzpomínky Madly Vaculíkové, autorky dvou knih dopisů výtvarníkovi Jiřímu Kolářovi, nám dávají nahlédnout do soukromí této ženy bystrého úsudku, která s nevšední moudrostí a vyrovnaným nadhledem řeší peripetie života po boku spisovatele a disidenta Ludvíka Vaculíka. Poutavé vyprávění o mládí, rodině a zajímavých lidech je protkáno názory na tehdejší společenské a kulturní dění a zasazeno do koloritu doby. Dopisy Madly Vaculíkové byly psané v období od února 1991 do března 1993 Jiřímu Kolářovi do Paříže. Kniha je doplněna některými z koláží, kterými J. Kolář v týdenních intervalech odpovídal na dopisy. Drahý pane Kolář - 1994, první kniha, Drahý pane Kolář - 1999, druhá kniha Já jsem oves - 2002, kniha rozhovorů s Pavlem Kosatíkem o vztahu se svým manželem. Kniha by mohla odpovědět na otázky, jaká vlastně Madla Vaculíková je, jak dnes vidí svůj život strávený po boku významného českého spisovatele a disidenta. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Madla Vaculíková, vlastním jménem Marie Vaculíková, manželka spisovatele Ludvíka Vaculíka, je spisovatelkou.

Jméno Madly Vaculíkové není veřejnosti zcela neznámé. Naopak - čtenáři děl Ludvíka Vaculíka mají možná dojem, že ji už dávno důvěrně znají z jeho knih. Pro mnohé je tak Madla Vaculíková dodnes literární postavou.

Vztah Madly Vaculíkové k manželovi, spisovateli Ludvíku Vaculíkovi, je ve všech oblastech skálopevný, jen v jediné ne - v jeho sexualitě. Časté nevěry jsou neodmyslitelnou součástí jeho života, které vedou k inspirace k literárním dílům. To, co jiní umělci často zastírají, Vaculík otevřeně doznává, i když ví, jak tím svou ženu zraňuje. Ani StB se však nezdařilo jejich vztah rozbít. Madla Vaculíková však přiznává, že na pokraji svých krizí uvažovala i o sebevraždě. Nakonec se se vším rozumně vyrovnala. Oba manželé mají společnou čestnost spojenou s tolerancí, vzájemné pochopení, nenarušenou schopnost charakterově si vážit jeden druhého.

Madla Vaculíková vstoupila do litearutry teprve nedávno. Čtenáře zaujala hned napoprvé svými názory a svým moudrým pohledem na současné společenské a kulturní dění.

Dílo Magdy Vaculíkové:

Magda Vaculíková svými upřímnými odpověďmi potvrzuje, že je osobností vskutku mimořádnou - vnitřně silnou, světonázorově neuhýbavou, i v nejtěžších situacích spolehlivou, vědomou si odpovědnosti k svým nejbližším i celému širokému okruhu přátel.

Osobní vzpomínky Madly Vaculíkové, autorky dvou knih dopisů výtvarníkovi Jiřímu Kolářovi, nám dávají nahlédnout do soukromí této ženy bystrého úsudku, která s nevšední moudrostí a vyrovnaným nadhledem řeší peripetie života po boku spisovatele a disidenta Ludvíka Vaculíka. Poutavé vyprávění o mládí, rodině a zajímavých lidech je protkáno názory na tehdejší společenské a kulturní dění a zasazeno do koloritu doby. Dopisy Madly Vaculíkové byly psané v období od února 1991 do března 1993 Jiřímu Kolářovi do Paříže. Kniha je doplněna některými z koláží, kterými J. Kolář v týdenních intervalech odpovídal na dopisy.

Drahý pane Kolář - 1994, první kniha,
Drahý pane Kolář - 1999, druhá kniha

Já jsem oves - 2002, kniha rozhovorů s Pavlem Kosatíkem o vztahu se svým manželem. Kniha by mohla odpovědět na otázky, jaká vlastně Madla Vaculíková je, jak dnes vidí svůj život strávený po boku významného českého spisovatele a disidenta.

Hledáte také jako: Madla Vaculík
Rychlá navigace:novinky |diskuse

Události – Madla Vaculíková

| celý kalendář
  • 99. narozeniny