zavřít
Lewis Wallace

americký generál, diplomat a literární génius

Narození:
10. 4. 1927 , USA
Úmrtí:
15. 2. 1905  ve věku 21 let,  USA  †
Znamení:
beran  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Lew Wallace byl známý americký generál, diplomat a literární génius. V době války občanské války v Americe vedl federální oddíly. Dílo Lewise Wallaceho: Ben Hur - 1980, příběh z dob prvých křesťanů, Děj románu se odehrává na počátku našeho letopočtu v Palestině a v Římě, za římské nadvlády nad zeměmi Blízkého a Středního Východu. Hrdina děje, syn jeruzalémského obchodníka, je dán do otroctví. Když zachrání život římskému velmožovi a stane se jeho chráněncem, osnuje pomstu proti nepříteli své rodiny. V Palestině se setká s Kristem, jehož zprvu považuje za budoucího osvoboditele židovského lidu a stává se stoupencem jeho učení. Ben Hur je epickým, ale i dobrodružným a napínavým příběhem. Dílem, které nepostrádá stále aktuální myšlenku lidské snášenlivosti a porozumění. Příběh se dočkal dvou filmových zpracovnání, a to v roce 1907, 1925 a 1959. Pád východního Říma - historický román Pat Garrett a Billy the Kid …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Lew Wallace byl známý americký generál, diplomat a literární génius. V době války občanské války v Americe vedl federální oddíly.

Dílo Lewise Wallaceho:
Ben Hur - 1980, příběh z dob prvých křesťanů, Děj románu se odehrává na počátku našeho letopočtu v Palestině a v Římě, za římské nadvlády nad zeměmi Blízkého a Středního Východu. Hrdina děje, syn jeruzalémského obchodníka, je dán do otroctví. Když zachrání život římskému velmožovi a stane se jeho chráněncem, osnuje pomstu proti nepříteli své rodiny. V Palestině se setká s Kristem, jehož zprvu považuje za budoucího osvoboditele židovského lidu a stává se stoupencem jeho učení.
Ben Hur je epickým, ale i dobrodružným a napínavým příběhem. Dílem, které nepostrádá stále aktuální myšlenku lidské snášenlivosti a porozumění. Příběh se dočkal dvou filmových zpracovnání, a to v roce 1907, 1925 a 1959.

Pád východního Říma - historický román
Pat Garrett a Billy the Kid