zavřít
Ladislav Slezák

spisovatel

Věk:
29
Narození:
18. 8. 1990 , Pardubice, Československo
Znamení:
lev   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

2 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Básník pocházející z Pardubic. Na Univerzitě Pardubice vystudoval magisterský obor Dějiny literární kultury. V současné době je učitelem na střední škole. Debutoval rozsáhlou básnickou skladbou Noc s klaunem. Následovala sbírka veršů s názvem Monotónně znějící samoty (2015) a skladba Hořký letopočet (2017). Publikoval v časopisech Tahy, Partonyma, Plž a dalších. Dílo 2013 - Noc s klaunemRozsáhlá básnická skladba se zajímavým způsobem pokouší skloubit kritický básnický pohled na okolní svět s dobře propracovanými a složitými obrazy, v kterých se odehrává boj o lidskou podstatu, o samotnou duši člověka. 2015 - Monotónně znějící samotySbírka básní.2017 - Hořký letopočet Hořký letopočet je básnická skladba orámovaná letokruhy. Letopočet jako zacyklená kružnice, která zdánlivě nemá konec, ale postupně mizí a ztrácí své obrysy. Bytí jako úsečka, po níž nic nepřichází. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Básník pocházející z Pardubic. Na Univerzitě Pardubice vystudoval magisterský obor Dějiny literární kultury. V současné době je učitelem na střední škole. Debutoval rozsáhlou básnickou skladbou Noc s klaunem. Následovala sbírka veršů s názvem Monotónně znějící samoty (2015) a skladba Hořký letopočet (2017). Publikoval v časopisech Tahy, Partonyma, Plž a dalších.


Dílo


2013 - Noc s klaunem
Rozsáhlá básnická skladba se zajímavým způsobem pokouší skloubit kritický básnický pohled na okolní svět s dobře propracovanými a složitými obrazy, v kterých se odehrává boj o lidskou podstatu, o samotnou duši člověka.

2015 - Monotónně znějící samoty
Sbírka básní.

2017 - Hořký letopočet
Hořký letopočet je básnická skladba orámovaná letokruhy. Letopočet jako zacyklená kružnice, která zdánlivě nemá konec, ale postupně mizí a ztrácí své obrysy. Bytí jako úsečka, po níž nic nepřichází.