zavřít
Ladislav Muška

zpěvák, spisovatel

Věk:
91
Narození:
17. 9. 1928 , Semily, Československo
Znamení:
panna   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

13 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Narodil se 17. září 1928 v Semilech. Vyučil se sladovníkem, při zaměstnání vystudoval v Praze operní zpěv. Téměř 40 let byl členem ústecké opery. Prozaik, dramatik, recenzent, redaktor. Spolupracuje s tiskem, rozhlasem, TV. V období normalizace měl ve vydávání a tvorbě jako takové dvacetiletou nucenou pauzu… jen pro divadlo tvořil pod pseudonymem. Je členem Obce spisovatelů v Praze, předsedou Severočeského klubu spisovatelů a členem Casanovské společnosti. Získal několik ocenění v různých literárních soutěžích, například I. cena za pohádku Jak labuť tančila v Labutím jezeře (Praha 2000 – Evropské město kultury, kategorie profesionálové). Žije v Ústí nad Labem. Informace o autorovi možno nalézt v různých typech slovníků, atd. Jeho literární práce jsou přitažlivé jiskrným humorem a lahodnou češtinou. Z TVORBY: Na silnějším konci prutu (SN, Liberec 1962), Pohádky z hubaté pohody (SN, Liberec 1965), Amorek má mušku, aforismy, (Horák, Ústí nad Labem 1991), Kočky přes cestu (Magnet, Praha 1991), Příběhy stříbrných rybníků (Blahoslav, Praha 1993), Casanova píše Lorenzu da Ponte (Kapucín, Duchcov 1994), Vážení truchlící a ostatní hosté /E/ (Fabio, Louny 1994, vydáno opakovaně v r. 1999), Malířův kocour a kocourův malíř (Blahoslav, Praha 1994), Zápisky z cest za tajemstvím ostrova Žena (Fabio, Louny 1997, ilustrace Pavel R. Vejrážka), Dovolíte, signore Giacomo? (Kapucín, Duchcov 1998), Jediný na světě /B/ (Fabio, Louny 1998), Ostrov u čtyř olší (Albatros, Praha 1999), Hrůzy ústecké opery (vydalo Město Ústí nad Labem, 2000, ilustrace Miloš Nesvadba), Můj táta Bivoj (Městská knihovna v Semilech 2000, ilustrace Vladimír Komárek), spoluautor knížky aforismů Postřehy /T/ (vydalo nakl. Luděk Kovář – Gumruch DTP, Praha, prosinec 2000), Co dům dal /B/, aforismy (Louč 2001), Žena... je tvé jméno /E/ (ŽÁR 2002), Miláčkové /B/, PF 2002 spolu s Boženou Klímovou. Loňské zářijové životní jubileum oslavil dvěma knihami: Jako chmýří pampelišek a Zlato (2003) - recenze. Dále je spoluautorem řady sborníků, recenzuje poezii i prózu. Na jaře letošního roku prodělal srdeční příhodu, která však pro něj byla námětem krátké humorné povídky Infarkt /B/, spolu s Marcelou Zlatohlávkovou drobnotisky aforismů Bílé myšlenky I., II., III., a Proč koušeme, my psi?. Z rukopisů: Obsáhlý historický román z období třicetileté války, s novým pohledem na osobnost tzv. „Zimního krále“. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Narodil se 17. září 1928 v Semilech. Vyučil se sladovníkem, při zaměstnání vystudoval v Praze operní zpěv. Téměř 40 let byl členem ústecké opery.
Prozaik, dramatik, recenzent, redaktor. Spolupracuje s tiskem, rozhlasem, TV. V období normalizace měl ve vydávání a tvorbě jako takové dvacetiletou nucenou pauzu… jen pro divadlo tvořil pod pseudonymem. Je členem Obce spisovatelů v Praze, předsedou Severočeského klubu spisovatelů a členem Casanovské společnosti. Získal několik ocenění v různých literárních soutěžích, například I. cena za pohádku Jak labuť tančila v Labutím jezeře (Praha 2000 – Evropské město kultury, kategorie profesionálové). Žije v Ústí nad Labem. Informace o autorovi možno nalézt v různých typech slovníků, atd. Jeho literární práce jsou přitažlivé jiskrným humorem a lahodnou češtinou.

Z TVORBY:
Na silnějším konci prutu (SN, Liberec 1962), Pohádky z hubaté pohody (SN, Liberec 1965), Amorek má mušku, aforismy, (Horák, Ústí nad Labem 1991), Kočky přes cestu (Magnet, Praha 1991), Příběhy stříbrných rybníků (Blahoslav, Praha 1993), Casanova píše Lorenzu da Ponte (Kapucín, Duchcov 1994), Vážení truchlící a ostatní hosté /E/ (Fabio, Louny 1994, vydáno opakovaně v r. 1999), Malířův kocour a kocourův malíř (Blahoslav, Praha 1994), Zápisky z cest za tajemstvím ostrova Žena (Fabio, Louny 1997, ilustrace Pavel R. Vejrážka), Dovolíte, signore Giacomo? (Kapucín, Duchcov 1998), Jediný na světě /B/ (Fabio, Louny 1998), Ostrov u čtyř olší (Albatros, Praha 1999), Hrůzy ústecké opery (vydalo Město Ústí nad Labem, 2000, ilustrace Miloš Nesvadba), Můj táta Bivoj (Městská knihovna v Semilech 2000, ilustrace Vladimír Komárek), spoluautor knížky aforismů Postřehy /T/ (vydalo nakl. Luděk Kovář – Gumruch DTP, Praha, prosinec 2000), Co dům dal /B/, aforismy (Louč 2001), Žena... je tvé jméno /E/ (ŽÁR 2002), Miláčkové /B/, PF 2002 spolu s Boženou Klímovou. Loňské zářijové životní jubileum oslavil dvěma knihami: Jako chmýří pampelišek a Zlato (2003) - recenze. Dále je spoluautorem řady sborníků, recenzuje poezii i prózu. Na jaře letošního roku prodělal srdeční příhodu, která však pro něj byla námětem krátké humorné povídky Infarkt /B/, spolu s Marcelou Zlatohlávkovou drobnotisky aforismů Bílé myšlenky I., II., III., a Proč koušeme, my psi?.

Z rukopisů: Obsáhlý historický román z období třicetileté války, s novým pohledem na osobnost tzv. „Zimního krále“.

  • Nové knihy - Muška, Simmons, Dunnettová, McKay, Lee Child i Garfield

    Novinky, 16. 12. 2011 Knižní novinky jsou už prakticky všechny v předvánočním prodeji, takže tento týden si připomeneme ty, na které se v posledních dnech nedostalo. Je to e-kniha Ladislava Mušky ze současnosti, román amerického autora Dana Simmonse inspirovaný skutečnou událostí, dále historický příběh skotské autorky Dorothy Dunnettové i současný thriller amerického prozaika Gardnera McKay. … více