zavřít
Konstantin Alexandrovič Fedin

prozaik

Narození:
24. 2. 1892 , Saratov, Rusko
Úmrtí:
15. 7. 1977  ve věku 85 let,  Moskva, Sovětský svaz  †
Znamení:
ryby  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Konstantin Alexandrovič Fedin byl ruský prozaik. Konstantin Fedin se narodil v rodině obchodníka. Vystudoval Obchodní institut v Moskvě. Za pobytu v Německu během 1. světové války byl zde internován. Po válce pracoval jako novinář. Připojil se ke skupině Serapionovi bratři, která vznikla v roce 1921 v Petrohradě při nakladatelství Světová literatura. Její členové se hlásili k teorii ruské formální školy. K. A. Fedin zastával řadu let vysoké funkce ve Svazu sovětských spisovatelů. Hodně cestoval. Dílo Konstantina Alexandroviče Fedina: Ve své rané literární tvorbě navázal Konstantin Fedin na F. M. Dostojevského. Pusté pole – 1923, sbírka povídek. Města a roky – 1924, román inspirovaný 1. světovou a občanskou válkou. Autor se v něm zabýval vztahem inteligence k revoluci. Narovčatská kronika – 1925, groteskní novela, věnovaná problémům revoluce z pohledu jejích protivníků. Bratři – 1928, román s psychologickým a filozofickým pohledem na úděl umělce v těžkých podmínkách občanské války. Svých cest do západní Evropy využil Fedin k tendenční konfrontaci západního světa a Sovětského svazu v románech: Únos Evropy – 1933 – 35 Sanatorium Arktur – 1940 V duchu Tolstého románových epopejí, vznika Fedinova trilogie, v níž vnitřní život hrdinů je spjat, jako u Tolstého, s historickými událostmi: První radosti – 1945 Neobyčejné léto – 1947 – 48 Oheň – 1961 – 65 Fedin psal rovněž dramata a literárně historické studie. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Konstantin Alexandrovič Fedin byl ruský prozaik.

Konstantin Fedin se narodil v rodině obchodníka. Vystudoval Obchodní institut v Moskvě.
Za pobytu v Německu během 1. světové války byl zde internován. Po válce pracoval jako novinář. Připojil se ke skupině Serapionovi bratři, která vznikla v roce 1921 v Petrohradě při nakladatelství Světová literatura. Její členové se hlásili k teorii ruské formální školy.

K. A. Fedin zastával řadu let vysoké funkce ve Svazu sovětských spisovatelů. Hodně cestoval.

Dílo Konstantina Alexandroviče Fedina:

Ve své rané literární tvorbě navázal Konstantin Fedin na F. M. Dostojevského.
Pusté pole – 1923, sbírka povídek.

Města a roky – 1924, román inspirovaný 1. světovou a občanskou válkou. Autor se v něm zabýval vztahem inteligence k revoluci.

Narovčatská kronika – 1925, groteskní novela, věnovaná problémům revoluce z pohledu jejích protivníků.

Bratři – 1928, román s psychologickým a filozofickým pohledem na úděl umělce v těžkých podmínkách občanské války.

Svých cest do západní Evropy využil Fedin k tendenční konfrontaci západního světa a Sovětského svazu v románech:
Únos Evropy – 1933 – 35
Sanatorium Arktur – 1940

V duchu Tolstého románových epopejí, vznika Fedinova trilogie, v níž vnitřní život hrdinů je spjat, jako u Tolstého, s historickými událostmi:
První radosti – 1945
Neobyčejné léto – 1947 – 48
Oheň – 1961 – 65

Fedin psal rovněž dramata a literárně historické studie.