zavřít
Karla Krátká

zpěvačka, spisovatelka

Věk:
73
Narození:
1950 , Žatec, Česká republika
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

5 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Karla Krátká - Chudobová vystudovala pedagogickou fakultu na Karlově Univerzitě, absolvovala v roce 1973 v Brandýse nad Labem. Obory, jež si vybrala, byly ruský a anglický jazyk. Studia jí zřejmě ukázaly cestu, a tak Karla Krátká strávila téměř celý svůj život za katedrou. Učila na základních i středních školách, např. SEŠ Mladá Boleslav, SŠSS Poděbrady nebo ZŠ Bedřicha Hrozného Lysá nad Labem. V současné době vyučuje cizí jazyky na Gymnáziu Z. Wintera v Rakovníku, který leží kousek od jejího současného domova - Milostína. Právě zde Karla strávila i své dětsví. Tvorba Karly Krátké je jak prozaická tak poetická. Můžeme se nechat unášet jejími lyrickými verši nebo povídkami, které jsou inspirovány nejen láskou, ale i politikou a aktuálními tématy. Autorčina prvotina vyšla v roce 2005 a nesla název "Nemocná láskou - pro tebe píšu". O rok později vyšla navazující sbírka "Jen kopyt ozvěna" a na podzim téhož roku kniha "Ještě jsi ve mně neumřel". Sbírky obsahují ilustrace Lenky Hejdové. Odklon od milostných veršů přišel v roce 2007, kdy vyšly knihy "Memento (a)mori(s)" a sbírka fejetonů "Jak jsem se stala NERUD(n)OU", na tuto knihu navazuje pokračování "Jak jsem se stala NERUD(n)OU 2". Sbírka "Rok osamělých srdcí" se zase navrací k milostným básním a krom nich opět přináší ilustrace Lenky Hejdové. V roce 2008 vydala Karla Krátká CD "Mít tak čas", které nabízí 11 písní s podmanivými texty. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Karla Krátká - Chudobová vystudovala pedagogickou fakultu na Karlově Univerzitě, absolvovala v roce 1973 v Brandýse nad Labem. Obory, jež si vybrala, byly ruský a anglický jazyk.

Studia jí zřejmě ukázaly cestu, a tak Karla Krátká strávila téměř celý svůj život za katedrou. Učila na základních i středních školách, např. SEŠ Mladá Boleslav, SŠSS Poděbrady nebo ZŠ Bedřicha Hrozného Lysá nad Labem. V současné době vyučuje cizí jazyky na Gymnáziu Z. Wintera v Rakovníku, který leží kousek od jejího současného domova - Milostína. Právě zde Karla strávila i své dětsví.

Tvorba Karly Krátké je jak prozaická tak poetická. Můžeme se nechat unášet jejími lyrickými verši nebo povídkami, které jsou inspirovány nejen láskou, ale i politikou a aktuálními tématy.

Autorčina prvotina vyšla v roce 2005 a nesla název "Nemocná láskou - pro tebe píšu". O rok později vyšla navazující sbírka "Jen kopyt ozvěna" a na podzim téhož roku kniha "Ještě jsi ve mně neumřel". Sbírky obsahují ilustrace Lenky Hejdové.

Odklon od milostných veršů přišel v roce 2007, kdy vyšly knihy "Memento (a)mori(s)" a sbírka fejetonů "Jak jsem se stala NERUD(n)OU", na tuto knihu navazuje pokračování "Jak jsem se stala NERUD(n)OU 2". Sbírka "Rok osamělých srdcí" se zase navrací k milostným básním a krom nich opět přináší ilustrace Lenky Hejdové.

V roce 2008 vydala Karla Krátká CD "Mít tak čas", které nabízí 11 písní s podmanivými texty.

  • MMR: Spouštíme krátká videa informující nejširší veřejnost

    Parlamentnílisty.cz, 18. 8. 2015 Krátká minutová videa, která shrnují podstatu nejdůležitějších okruhů činnosti resortu, dnes spouští Ministerstvo pro místní rozvoj. Ministryně Karla Šlechtová na nich pro nejširší veřejnost osobně vysvětluje, co považuje za nejvýznamnější u nových zákonů nebo dalších aktivit ministerstva. … více

Hledáte také jako: Karla Krátkáová
Rychlá navigace:novinky |diskuse

Události – Karla Krátká

| celý kalendář
  • 74. narozeniny