zavřít
Kari Hotakainen

spisovatel

Věk:
64
Narození:
9. 1. 1957 , Pori, Finsko
Znamení:
kozoroh   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Kari Hotakainen je jeden z nejúspěšnějších současných finských spisovatelů. Píše prózu i básně pro dospělé, knížky pro děti a rovněž divadelní a rozhlasové hry. České překlady - Buster Keaton: život a činy (Buster Keaton: elämä ja teot, 1991 česky 1999 v překladu Violy Parente-Čapkové) - Na domácí frontě (Juoksuhaudantie, 2002, česky 2006 v překladu Vladimíra Piskoře) – parodický obraz „tradičních“ mužských a ženských rolí ve finské společnosti. Hlavní postava Matti Virtanen, „veterán emancipační války“. Román obdržel Cenu Finlandia (2002), nejprestižnější finskou literární cenu, a také Cenu Severské rady (2004), nejvýznamnější severoevropskou literární cenu. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Kari Hotakainen je jeden z nejúspěšnějších současných finských spisovatelů. Píše prózu i básně pro dospělé, knížky pro děti a rovněž divadelní a rozhlasové hry.

České překlady
- Buster Keaton: život a činy (Buster Keaton: elämä ja teot, 1991 česky 1999 v překladu Violy Parente-Čapkové)
- Na domácí frontě (Juoksuhaudantie, 2002, česky 2006 v překladu Vladimíra Piskoře) – parodický obraz „tradičních“ mužských a ženských rolí ve finské společnosti. Hlavní postava Matti Virtanen, „veterán emancipační války“. Román obdržel Cenu Finlandia (2002), nejprestižnější finskou literární cenu, a také Cenu Severské rady (2004), nejvýznamnější severoevropskou literární cenu.

Mohli by vás také zajímat…