zavřít
Jurij Vladimirovič Davydov

prozaik

Věk:
98
Narození:
20. 11. 1924 , Moskva, Sovětský svaz
Znamení:
štír   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Jurij. V. Davydov je uznávaný ruský autor historických románů a jiné prózy. Jurij V. Davydov sloužil v letecch 1942 – 49 u válečného loďstva. Již v roce 1945 začínal publikovat. V roce 1949 vyšla jeho první sbírka povídek: V morjach i stranstvijach (Na mořích a cestách). Dílo Jurije V. Davydova: Jurij V. Davydov je uznávaným autorem mnoha historických románů. V jeho tvorbě se nacházejí dva tematické okruhy: Námořníci a objevitelé Historické revoluční náměty Gluchaja pora listopada – 1968 – 70 (Tichá doba padání listí), historický román, který vzbudil velkou pozornost. Autor v něm výborně psychologicky podává rozklad osobnosti policií placeného agenta Děgajeva. Dve svjazki pisem – 1982 (Dva svazky dopisů), historický román obsahující zásadní etické úvahy proti užívání násilí. Román mohl vyjít až v době perestrojky v roce 1986 pod názvem Solomennaja storožka (Slaměná strážnice). Za tento román byla v roce 1987 udělena autorovi Státní cena. S dokumentární přesností zde vylíčil osud revolusionáře Germana Lopatina. Vižu bereg – 1964 (Vidím břeh), novela pojednávající o neznámém ruském objeviteli z roku 1815. Tento romantický příběh vznikl po důkladném studiu archivů. Suďba Usoľceva – 1973 (Usolcevův osud)vylíčení populárně naučnou formou ztroskotání ruské kolonizace Afriky. Mart – 1959 (Březen), román o atentátech na cara Alexandra II. Ve dvou novelách se vrací k tématice národovců: Zaveščaju vam braťja... – 1975 (Odkazuji vám bratři...) Na skakovom pole okolo bojni – 1978 (Na dostihové dráze, nedaleko jatek) …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Jurij. V. Davydov je uznávaný ruský autor historických románů a jiné prózy.

Jurij V. Davydov sloužil v letecch 1942 – 49 u válečného loďstva. Již v roce 1945 začínal publikovat. V roce 1949 vyšla jeho první sbírka povídek:
V morjach i stranstvijach (Na mořích a cestách).

Dílo Jurije V. Davydova:

Jurij V. Davydov je uznávaným autorem mnoha historických románů. V jeho tvorbě se nacházejí dva tematické okruhy:
Námořníci a objevitelé
Historické revoluční náměty


Gluchaja pora listopada – 1968 – 70 (Tichá doba padání listí), historický román, který vzbudil velkou pozornost. Autor v něm výborně psychologicky podává rozklad osobnosti policií placeného agenta Děgajeva.

Dve svjazki pisem – 1982 (Dva svazky dopisů), historický román obsahující zásadní etické úvahy proti užívání násilí. Román mohl vyjít až v době perestrojky v roce 1986 pod názvem Solomennaja storožka (Slaměná strážnice). Za tento román byla v roce 1987 udělena autorovi Státní cena. S dokumentární přesností zde vylíčil osud revolusionáře Germana Lopatina.

Vižu bereg – 1964 (Vidím břeh), novela pojednávající o neznámém ruském objeviteli z roku 1815. Tento romantický příběh vznikl po důkladném studiu archivů.

Suďba Usoľceva – 1973 (Usolcevův osud)vylíčení populárně naučnou formou ztroskotání ruské kolonizace Afriky.

Mart – 1959 (Březen), román o atentátech na cara Alexandra II.

Ve dvou novelách se vrací k tématice národovců:
Zaveščaju vam braťja... – 1975 (Odkazuji vám bratři...)
Na skakovom pole okolo bojni – 1978 (Na dostihové dráze, nedaleko jatek)