zavřít
Joseph Kesselring

dramatik, spisovatel

Narození:
21. 7. 1902 , New York City, New York, USA
Úmrtí:
5. 11. 1967  ve věku 65 let,  Kingston, New York, USA  †
Znamení:
rak  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Joseph Otto Kesselring byl americký spisovatel a dramatik, který se nejvíce proslavil svou hrou Arsenic and Old Lace (Jezinky a bezinky) napsanou v roce 1939 pod původním názvem Bodies in Our Cellar (Těla v našem sklepě).Narodil se v New Yorku Henrymu and Frances Kesselringovým. Prarodiče s otcovy strany němečtí imigranti. Matka byla Kanaďanka. Mladý Joseph strávil většinu svého dětství okolo divadla. V roce 1922 začal vyučovat vokální hudbu a také začal režírovat. Celkově napsal 12 her, z nichž tyto čtyři byly uvedeny na Broadwayi: Wisdom in Women (1935), Arsenic and Old Lace (1941), Four Twelves are 48 (1951) a Mother of that Wisdom (1963).Od roku 1980 uděluje National Arts Club cenu pojmenovanou po Kesselringovi, a to Joseph Kesselring Prize for up-and-coming playwrights. Udělování tohoto ocenění bylo založeno Kesselringovou vdovou Charlotte. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Joseph Otto Kesselring byl americký spisovatel a dramatik, který se nejvíce proslavil svou hrou Arsenic and Old Lace (Jezinky a bezinky) napsanou v roce 1939 pod původním názvem Bodies in Our Cellar (Těla v našem sklepě).

Narodil se v New Yorku Henrymu and Frances Kesselringovým. Prarodiče s otcovy strany němečtí imigranti. Matka byla Kanaďanka. Mladý Joseph strávil většinu svého dětství okolo divadla. V roce 1922 začal vyučovat vokální hudbu a také začal režírovat. Celkově napsal 12 her, z nichž tyto čtyři byly uvedeny na Broadwayi: Wisdom in Women (1935), Arsenic and Old Lace (1941), Four Twelves are 48 (1951) a Mother of that Wisdom (1963).

Od roku 1980 uděluje National Arts Club cenu pojmenovanou po Kesselringovi, a to Joseph Kesselring Prize for up-and-coming playwrights. Udělování tohoto ocenění bylo založeno Kesselringovou vdovou Charlotte.

Hledáte také jako: Joseph Otto Kesselring
Rychlá navigace:novinky |diskuse

Mohli by vás také zajímat…