zavřít
Josef Rodr

publicista, učitel vlastivědných předmětů

Věk:
92
Narození:
30. 4. 1927 , Jičín
Znamení:
býk   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Josef Roder je publicista, učitel vlastivědných předmětů. Josef Rodr žil převážně v Hradci Králové. Po studiích na pedagogické fakultě v Praze vyučoval v severních Čechách vlastivědné předměty. V roce 1953 se Josef Rodr začal profesionálně věnovat kulturní publicistice a literatuře faktu. Věnoval se i rozhlasovým reportážím a fejetonům. Spolupracoval s kabaretem Vesele do žní, kde se jeho přáteli stali J. R. Picek, Ivan Klíma, M. Raichl a J. Valenta. Po vstupu Varšavských vojsk do Československa v roce 1968 byla veřejná publicistika Josefa Rodra přerušena. Jeho knihy začaly opět vycházet po roce 1989. Dílo Josefa Rodra: Josef Rodr se ve svém díle často věnoval svému rodnému kraji - Královéhradeckému. Poslední soudce lidstva - 1967, vyšlo v hradeckém nakladatelství Kruh Příběhy z dalekých krajin Chovatel hodin a jiné rozhovory Longmark kouzelník Zrcadlení Karl Kraus v Jičíně a Jičín v Karlu Krausovi Cestovatelé a dobrodruzi Pardubického kraje Jiří Stanislav Guth-Jarkovský vždy k službám Lidé hradeckého spektra - kartotéková publikace Z Královéhradeckého kraje za humna …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Josef Roder je publicista, učitel vlastivědných předmětů.

Josef Rodr žil převážně v Hradci Králové. Po studiích na pedagogické fakultě v Praze vyučoval v severních Čechách vlastivědné předměty.

V roce 1953 se Josef Rodr začal profesionálně věnovat kulturní publicistice a literatuře faktu. Věnoval se i rozhlasovým reportážím a fejetonům. Spolupracoval s kabaretem Vesele do žní, kde se jeho přáteli stali J. R. Picek, Ivan Klíma, M. Raichl a J. Valenta.

Po vstupu Varšavských vojsk do Československa v roce 1968 byla veřejná publicistika Josefa Rodra přerušena. Jeho knihy začaly opět vycházet po roce 1989.

Dílo Josefa Rodra:

Josef Rodr se ve svém díle často věnoval svému rodnému kraji - Královéhradeckému.

Poslední soudce lidstva - 1967, vyšlo v hradeckém nakladatelství Kruh
Příběhy z dalekých krajin
Chovatel hodin a jiné rozhovory
Longmark kouzelník
Zrcadlení
Karl Kraus v Jičíně a Jičín v Karlu Krausovi
Cestovatelé a dobrodruzi Pardubického kraje
Jiří Stanislav Guth-Jarkovský vždy k službám
Lidé hradeckého spektra - kartotéková publikace
Z Královéhradeckého kraje za humna