zavřít
Josef Jaroslav Langer

novinář, prozaik a básník

Narození:
12. 11. 1806 , Lázně Bohdaneč
Úmrtí:
28. 4. 1846  ve věku 39 let,  Lázně Bohdaneč  †
Znamení:
štír  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Josef Jaroslav Langer byl novinář, prozaik a básník. Josef Jaroslav Langer vystudoval v roce 1826 gymnázium v Hradci Králové. Studia na filosofické fakultě v Praze nedokončil. Kvůli jeho satirám mu bylo v roce 1830 policejně nařízeno, aby opustil Prahu. Josef Jaroslav Langer působil jako redaktor v novinách a časopisech Čechoslav, Kwěty a Musejní časopis. Josef Jaroslav Langer zemřel v nedožitých 40 letech. Dílo Josefa Jaroslava Langra: J. J. Langer byl významný český básník v době národního obrození, zakladatel divadelní přehlídky Langrův divadelní Bohdaneč Langrovy články a básně se většinou týkaly samoty a vnitřního života člověka. Kopřivy Selanky Bohdanecký rukopis - jde o zcela odlišné básně Den v Kocourkově - politicko-vlastenecká satira České krakováčky - krátké osmiřádkové melodické básně většinou milostné, inspirované lidovou poezií, básně autor tvořil na tanečních zábavách, kde se tančil polský tanec krakováček. České prostonárodní obyčeje a písně Svatební obyčeje a písně …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Josef Jaroslav Langer byl novinář, prozaik a básník.

Josef Jaroslav Langer vystudoval v roce 1826 gymnázium v Hradci Králové. Studia na filosofické fakultě v Praze nedokončil. Kvůli jeho satirám mu bylo v roce 1830 policejně nařízeno, aby opustil Prahu.

Josef Jaroslav Langer působil jako redaktor v novinách a časopisech Čechoslav, Kwěty a Musejní časopis.

Josef Jaroslav Langer zemřel v nedožitých 40 letech.

Dílo Josefa Jaroslava Langra:

J. J. Langer byl významný český básník v době národního obrození, zakladatel divadelní přehlídky Langrův divadelní Bohdaneč Langrovy články a básně se většinou týkaly samoty a vnitřního života člověka.

Kopřivy
Selanky
Bohdanecký rukopis - jde o zcela odlišné básně
Den v Kocourkově - politicko-vlastenecká satira

České krakováčky - krátké osmiřádkové melodické básně většinou milostné, inspirované lidovou poezií, básně autor tvořil na tanečních zábavách, kde se tančil polský tanec krakováček.

České prostonárodní obyčeje a písně
Svatební obyčeje a písně