zavřít
Josef František Karas

dramatik, novinář, romanopisec

Narození:
4. 12. 1876 , Tišnov
Úmrtí:
19. 2. 1931  ve věku 54 let,  Dluhonice u Přerova  †
Znamení:
střelec  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

6 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

J. F. Karas se narodil v Tišnově ale svůj život prožil na Valašsku. Během života přispíval svými články do časopisů. Pracoval jako novinář v Pokroku a Ostravských listech, stal se redaktorem časopisů Obzor a Haná. Zabíval se především historickou tématikou (husitské války, selské rebelie, 30letá válka, národní obrození ). Některá z jeho historických děl byla historicky nepřesná, ale vždy vlastenecky a výchovně zaměřená. Byl označován za průkopníka českého historického románu na Moravě a ve své době byl čtenější než A.Jirásek. Dílo J. F. Karase - Na Žižkově válečném voze - Ke staroměstskému lešení - Valašská vojna - Bitva (historie hradu Pernštejna) …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

J. F. Karas se narodil v Tišnově ale svůj život prožil na Valašsku.
Během života přispíval svými články do časopisů. Pracoval jako novinář v Pokroku a Ostravských listech, stal se redaktorem časopisů Obzor a Haná.

Zabíval se především historickou tématikou (husitské války, selské rebelie, 30letá válka, národní obrození ). Některá z jeho historických děl byla historicky nepřesná, ale vždy vlastenecky a výchovně zaměřená.

Byl označován za průkopníka českého historického románu na Moravě a ve své době byl čtenější než A.Jirásek.

Dílo J. F. Karase
- Na Žižkově válečném voze
- Ke staroměstskému lešení
- Valašská vojna
- Bitva (historie hradu Pernštejna)