zavřít
John Pendleton Kennedy

politik, prozaik, právník

Narození:
25. 10. 1795 , Baltimore, Maryland, USA
Úmrtí:
18. 8. 1870  ve věku 74 let,  Newport, Rhode Island, USA  †
Znamení:
štír  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

John Pendleton Kennedy byl prozaik, právník a politik. John P. Kennedy vystudoval práva, ale od advokátní praxe ho vysvobodilo dědictví. Nadále se věnoval politice, téměř čtyřicet let zasedal v marylandské sněmovně nebo ve federálním Kongresu a dotáhl to až na ministra námořnictví. V občanské válce stál na straně Severu. Často pobýval v Evropě, kde se léčil. Byl přítelem W. M. Thackerayho, kterému poskytoval materiál pro jeho román The Virginians (Virgiňané), podpořil i E. A. Poea. Dílo Johna Pendletona Kennedyho: Pro Johna P. Kennedyho byla literární tvorba potěšením ve volných chvílích. Psal cestopisy, životopisy, satiry, politické spisy i romány. Zvláště vynikl třemi romány, jež patří téměř mezi klasiku: Swallow Barn – 1832, (Vlaštovčí stodola). Idylický, přikrášlený obrázek ze života na plantáži ve Virginii. Horse – Shoe Robinson – 1835, (Robinson zvaný Podkova). V románu procházejí statečný major a jeho oddaný následovník Robinson nebezpečnými situacemi, v době americké revoluce na Jihu, kterou zachraňuje lid, ale boháči se neangažují. Rob of the Bowl – 1838, (Robert se sedačkou). Autor v románu ukazuje koloniální Maryland a v něm spory mezi snášenlivými katolíky a útočnými protestanty. Významnou postavou je tu tajemný beznohý mrzák, který se sune od místa k místu na dřevěné sedačce. Ostatní Kennedyho romány nedosáhly takového úspěchu. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

John Pendleton Kennedy byl prozaik, právník a politik.

John P. Kennedy vystudoval práva, ale od advokátní praxe ho vysvobodilo dědictví. Nadále se věnoval politice, téměř čtyřicet let zasedal v marylandské sněmovně nebo ve federálním Kongresu a dotáhl to až na ministra námořnictví. V občanské válce stál na straně Severu. Často pobýval v Evropě, kde se léčil. Byl přítelem W. M. Thackerayho, kterému poskytoval materiál pro jeho román The Virginians (Virgiňané), podpořil i E. A. Poea.

Dílo Johna Pendletona Kennedyho:

Pro Johna P. Kennedyho byla literární tvorba potěšením ve volných chvílích. Psal cestopisy, životopisy, satiry, politické spisy i romány.

Zvláště vynikl třemi romány, jež patří téměř mezi klasiku:
Swallow Barn – 1832, (Vlaštovčí stodola). Idylický, přikrášlený obrázek ze života na plantáži ve Virginii.

Horse – Shoe Robinson – 1835, (Robinson zvaný Podkova). V románu procházejí statečný major a jeho oddaný následovník Robinson nebezpečnými situacemi, v době americké revoluce na Jihu, kterou zachraňuje lid, ale boháči se neangažují.

Rob of the Bowl – 1838, (Robert se sedačkou). Autor v románu ukazuje koloniální Maryland a v něm spory mezi snášenlivými katolíky a útočnými protestanty. Významnou postavou je tu tajemný beznohý mrzák, který se sune od místa k místu na dřevěné sedačce.

Ostatní Kennedyho romány nedosáhly takového úspěchu.