zavřít
Johann David Wyss

spisovatel

Narození:
28. 5. 1743 , Bern, Švýcarsko
Úmrtí:
Přidej datum úmrtí Bern, Švýcarsko  †
Znamení:
blíženci  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Johann David Wyss byl švýcarský protestantský kněz a spisovatel. Johann David Wyss byl synem vysokého důstojníka a studoval teologii a filozofii na Bernské a Lausannské univerzitě. Od roku 1766 byl knězem u bernského zahraničního regimentu, roku 1775 se stal farářem v Seedorfu a o dva roky později v Bernu u kostela Berner Münster. Roku 1803 se odebral na svůj statek v Könizi, kde se věnoval především pěstování ovoce a chovu včel. Dílo Johanna Davida WysseProslavil se především knihou Švýcarský Robinson, inspirovanou slavným románem Daniela Defoea. Psal ji v letech 1794–1798 pouze pro své děti, aniž by přemýšlel o možném budoucím vydání. K tomu došlo až poté, co se jeho syn Johann Rudolf Wyss (1781–1830, profesor filozofie v Bernu a autor švýcarské národní hymny) v roce 1812 rozhodl dílo přepracovat. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Johann David Wyss byl švýcarský protestantský kněz a spisovatel.

Johann David Wyss byl synem vysokého důstojníka a studoval teologii a filozofii na Bernské a Lausannské univerzitě. Od roku 1766 byl knězem u bernského zahraničního regimentu, roku 1775 se stal farářem v Seedorfu a o dva roky později v Bernu u kostela Berner Münster. Roku 1803 se odebral na svůj statek v Könizi, kde se věnoval především pěstování ovoce a chovu včel.

Dílo Johanna Davida Wysse
Proslavil se především knihou Švýcarský Robinson, inspirovanou slavným románem Daniela Defoea. Psal ji v letech 1794–1798 pouze pro své děti, aniž by přemýšlel o možném budoucím vydání. K tomu došlo až poté, co se jeho syn Johann Rudolf Wyss (1781–1830, profesor filozofie v Bernu a autor švýcarské národní hymny) v roce 1812 rozhodl dílo přepracovat.

Mohli by vás také zajímat…