zavřít
Johana Rubínová

spisovatelka

Věk:
31
Narození:
24. 4. 1989 , Praha, Československo
Znamení:
býk   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

54 se líbí, 5 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Johana Rubínová je rodačka z legendární pražské Hanspaulky, o níž tvrdí, že "je to čtvrť, o které nikdy neomrzí člověka psát". Vztah k psanému slovu zdědila po svém otci, který je novinářem. O Johaně Rubínové se mluví jako o "shooting star" na poli knížek pro teenagery. Svým románovým debutem s názvem Můj vysvlečenej deník (Daranus, 2008) rozvířila stojaté vody české literatury pro děti a mládež. Kniha, která nese autobiografické prvky, úspěšně spojuje principy "červené knihovny" s postupy, které jsou vlastní mnohovrstevnatým generačním výpovědím z oblasti "vyšší literatury". O rukopis románu, který Johana Rubínová napsala v sedmnácti letech jako studentka gymnázia, projevilo zájem několik nakladatelů, jimž učarovala jak syrovost a dramatičnost vyprávění, tak autorčin pozorovací talent, vtip, jazyková obratnost, stylistická rafinovanost a schopnost mluvit z duše svým vrstevníkům. Připravuje se také filmová adaptace Mého vysvlečeného deníku. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Johana Rubínová je rodačka z legendární pražské Hanspaulky, o níž tvrdí, že "je to čtvrť, o které nikdy neomrzí člověka psát". Vztah k psanému slovu zdědila po svém otci, který je novinářem.

O Johaně Rubínové se mluví jako o "shooting star" na poli knížek pro teenagery. Svým románovým debutem s názvem Můj vysvlečenej deník (Daranus, 2008) rozvířila stojaté vody české literatury pro děti a mládež. Kniha, která nese autobiografické prvky, úspěšně spojuje principy "červené knihovny" s postupy, které jsou vlastní mnohovrstevnatým generačním výpovědím z oblasti "vyšší literatury".

O rukopis románu, který Johana Rubínová napsala v sedmnácti letech jako studentka gymnázia, projevilo zájem několik nakladatelů, jimž učarovala jak syrovost a dramatičnost vyprávění, tak autorčin pozorovací talent, vtip, jazyková obratnost, stylistická rafinovanost a schopnost mluvit z duše svým vrstevníkům.

Připravuje se také filmová adaptace Mého vysvlečeného deníku.

  • Můj vysvlečenej deník

    Tiscali, 27. 4. 2012 Komedie natočená podle knižního bestselleru Johany Rubínové. Rozhodně nečekejte další legraci o prvním sexu a namáhavé cestě k němu. Sex, alkohol a taky tráva jsou už dnes běžnou součástí života „pod ... … více

Hledáte také jako: Johana Rubín
Rychlá navigace:fotogalerie |novinky |diskuse