zavřít
Joanne Harrisová

prozaička

Věk:
59
Narození:
3. 7. 1964 , Yorkshir, Anglie
Znamení:
rak   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Joanne Harrisová je anglická spisovatelka, především autorka románů. Joanne Harrisová se narodila jako dcera francouzské matky a otce Angličana. Studovala moderní a středověké jazyky na Saint Catharine´s college v Cambridge. Po skončení studia zkoušela Joanne Harrisová různá zaměstnání, ale po řadě neúspěchů se stala na dvanáct let učitelkou francouzštiny na chlapecké střední škole v Leedsu. Před čtyřmi lety se vzdala učitelské kariéry a stala se spisovatelkou z povolání. Joanne Harrisová stále žije se svým manželem a dcerou v Yorkshiru. Dílo Joanne Harrisové: Joanne Harrisová se proslavila především jako autorka románů. Díla Harrisové vycházejí postupně i u nás: Ďáblovo sémě – 1989, první autorčin román Čokoláda – 2000 Ostružinové víno – 2001 Pět dílků pomeranče – 2002 Slaná vůně přílivu – 2003 Svatí blázni – 2004 Spi, bledá sestřičko Gentlemani a hráč Krysařovy střevíce - 2007 Harrisová se těžko smiřuje s tím, že v posledních desetiletích utrpěla povídka pokles zájmu. Spisovatelé povídek jsou pomalu vymírajícím druhem. Proto sama vydala knihu povídek: Jiné světy, jiní lidé – 2004, č. 2005. Je to první autorčina sbírka dvaadvaceti povídek, v nichž se snoubí svět všedního dne a zázraků, krása s ošklivostí a grotesknem. Je to svět plný kontrastů a obrazových scén, nadčasový, ale hluboce lidský. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Joanne Harrisová je anglická spisovatelka, především autorka románů.

Joanne Harrisová se narodila jako dcera francouzské matky a otce Angličana. Studovala moderní a středověké jazyky na Saint Catharine´s college v Cambridge.

Po skončení studia zkoušela Joanne Harrisová různá zaměstnání, ale po řadě neúspěchů se stala na dvanáct let učitelkou francouzštiny na chlapecké střední škole v Leedsu. Před čtyřmi lety se vzdala učitelské kariéry a stala se spisovatelkou z povolání.

Joanne Harrisová stále žije se svým manželem a dcerou v Yorkshiru.

Dílo Joanne Harrisové:

Joanne Harrisová se proslavila především jako autorka románů. Díla Harrisové vycházejí postupně i u nás:

Ďáblovo sémě – 1989, první autorčin román
Čokoláda – 2000
Ostružinové víno – 2001
Pět dílků pomeranče – 2002
Slaná vůně přílivu – 2003
Svatí blázni – 2004
Spi, bledá sestřičko
Gentlemani a hráč
Krysařovy střevíce - 2007
Harrisová se těžko smiřuje s tím, že v posledních desetiletích utrpěla povídka pokles zájmu.
Spisovatelé povídek jsou pomalu vymírajícím druhem. Proto sama vydala knihu povídek:

Jiné světy, jiní lidé – 2004, č. 2005. Je to první autorčina sbírka dvaadvaceti povídek, v nichž se snoubí svět všedního dne a zázraků, krása s ošklivostí a grotesknem. Je to svět plný kontrastů a obrazových scén, nadčasový, ale hluboce lidský.

Hledáte také jako: Joanne Harris
Rychlá navigace:novinky |diskuse