zavřít
Jiří Kolbaba

spisovatel, cestovatel, fotograf

Věk:
64
Narození:
15. 4. 1957 , Brno, Československo
Znamení:
beran   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

46 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Jiří Kolbaba je český cestovatel, fotograf a spisovatel, viceprezident Českého klubu cestovatelů. Procestoval všech šest kontinentů planety, více než 130 zemí světa.Popularizátor poznávání cizích kultur, ochranu fauny a flóry. Spolupracuje s mnoha tištěnými i elektronickými médii, na rádiu Impuls má již mnoho let populární autorský pořad o cestování. Známá jsou zejména jeho jevištní diashow pro různé skupiny v celém Česku.Velkoplošné fotografie prezentuje při rozsáhlých výstavách doma i v zahraničí. Dosud vydal 6 publikací.Na začátku roku 2012 se připojil k vědecké expedici výzkumníků z Masarykovy univerzity v Antarktidě. V rámci dobrovolnického programu se podílí na chodu a zazimovávacích pracích na polární stanici J. G. Mendela.V roce 2013 navštívil Antarktidu již potřetí. Tentokrát značně dobrodružně na polské plachetnici SELMA. Osobní životJiří Kolbaba je rozvedený, má syna Tomáše (privátní bankéř v PPF bance). Středoškolským vzděláním grafik, zakladatel několika reklamních agentur. Sportovní úspěchyV mládí se věnoval atletice, kde zejména v běhu na 3 km překážek dosáhl výborných výsledků. V roce 1983 získal stříbrnou medaili v této disciplíně na Mistrovství Československa v atletice. Stal se také mistrem ČSR v běhu na tři kilometry překážek. PublikaceSeznam děl v databázi Národní knihovny ČR, jejichž autorem nebo tématem je Jiří Kolbaba - 6 kontinentů – příběhy z cest, 2004- Obrazy světa, 2005- Tváře světa, 2006- Dopisy z cest – první díl, 2009- Dopisy z cest – druhý díl, 2010- Dopisy z cest – třetí díl, 2013 …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Jiří Kolbaba je český cestovatel, fotograf a spisovatel, viceprezident Českého klubu cestovatelů. Procestoval všech šest kontinentů planety, více než 130 zemí světa.

Popularizátor poznávání cizích kultur, ochranu fauny a flóry. Spolupracuje s mnoha tištěnými i elektronickými médii, na rádiu Impuls má již mnoho let populární autorský pořad o cestování. Známá jsou zejména jeho jevištní diashow pro různé skupiny v celém Česku.

Velkoplošné fotografie prezentuje při rozsáhlých výstavách doma i v zahraničí. Dosud vydal 6 publikací.

Na začátku roku 2012 se připojil k vědecké expedici výzkumníků z Masarykovy univerzity v Antarktidě. V rámci dobrovolnického programu se podílí na chodu a zazimovávacích pracích na polární stanici J. G. Mendela.

V roce 2013 navštívil Antarktidu již potřetí. Tentokrát značně dobrodružně na polské plachetnici SELMA.

Osobní život
Jiří Kolbaba je rozvedený, má syna Tomáše (privátní bankéř v PPF bance). Středoškolským vzděláním grafik, zakladatel několika reklamních agentur.

Sportovní úspěchy
V mládí se věnoval atletice, kde zejména v běhu na 3 km překážek dosáhl výborných výsledků. V roce 1983 získal stříbrnou medaili v této disciplíně na Mistrovství Československa v atletice. Stal se také mistrem ČSR v běhu na tři kilometry překážek.

Publikace
Seznam děl v databázi Národní knihovny ČR, jejichž autorem nebo tématem je Jiří Kolbaba

- 6 kontinentů – příběhy z cest, 2004
- Obrazy světa, 2005
- Tváře světa, 2006
- Dopisy z cest – první díl, 2009
- Dopisy z cest – druhý díl, 2010
- Dopisy z cest – třetí díl, 2013

Hledáte také jako: Jirka Kolbaba
Rychlá navigace:novinky |diskuse